banner113

FİNAL MAÇINDA KRİZİ YÖNETEMEDİK

banner106

Mia İnvest Mahmutlarspor Kulüp Başkanı Yılmaz Bağışlar, dün Döşemealtı Belediyespor ile karşılaştıkları ve 1-0 mağlup oldukları BAL Ligi final maçında kriz yönetimini beceremediklerini söyleyerek taraftardan özür diledi. Bağışlar BAL Ligi’ne yükselme şansının sürdüğünü söyledi.

FİNAL MAÇINDA KRİZİ YÖNETEMEDİK
26 Nisan 2023 Çarşamba 13:29

banner108
banner238


Mia İnvest Mahmutlarspor olarak 21 maçlık serüvende ilk kez kaybettik. Bu maç da malesef final maçına denk geldi ve playoff final maçını 1-0 kaybederek ikinci olarak yükselme grubu ile BAL ligine yükselme şansımızı kaybettik. Önümüzde Manavgat Belediyesi spor ile oynayacağımız playout maçı var ve BAL ligine yükselme şansımız devam ediyor.

Döşemealtı Belediyespor takımını tebrik ediyorum. 

Biz bu maçta, maç uzatmalara gitmişken ve uzatma dakikalarında 1-0 geriye düşmüşken, Döşemealtı Belediyespor bir kısım futbolcular ile hakemlerin ortaya çıkardığı krizi doğru yönetemedik. Hem futbolcularım hem ben bu kriz anındaki psikolojik krizi doğru yönetemedik ve istediklerini onlara verdik. Hakemler ve gözlemciler de buna çanak tuttu işte bizim bu noktada bu tuzağa düşmememiz gerekirdi.

Ben kulüp başkanı olarak bütün sorumluluğu ve hataları üzerime alıyorum. Futbolcu kardeşlerimi ve teknik ekibimizi mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Alanya spor kamuoyundan da takımım adına özür diliyorum.

Maç için söylenecek çok şey var ama bu konulara girmek istemiyorum. Daha maçın başında net penaltımız verilmedi, en az üç tane futbolcunun kırmızı kart görmesi gerekirken gösterilmedi. Uzatma dakikalarında oyun en az 15  dakika bilinçli şekilde soğultuldu ve süper lig klasmanında bir hakem de buna ayak uydurdu. Gözlemci olarak gelenler sadece ' GÖZLEDİ ' hakem olarak gelenler bizim gibi sadece ' İZLEDİ ' 

Futbol böyle bir spor dalıdır, bu kriz anlarını doğru yönetenler ilerlemeye devam eder , biz bu kriz anını doğru yönetemedik ve kaybettik. Gerçi bu şekilde çirkef ve futbola yakışmayacak hâl ve hareketlerle şampiyon olmak da ne kadar yakışık aldı bunu da spor kamuoyuna bırakıyorum.

Maç esnasında şahsıma edilen küfürlerle ilgili sonradan duyumlarım oldu, ben o aslan parçalarının aynı cesaretle yüzüme küfür etmelerini de ayrıca bekliyorum. 

Bizleri desteklemeye gelen binlerce taraftara teşekkür ediyoruz ve kulübümüz adına onlardan özür dileriz.
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.