Alanya tarihin en sıcak günlerini yaşıyor. Yaşanan aşırı sıcaklar pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Alanya’nın en ünlü turizm bölgesi Kleopatra’da bir haftadır elektrik krizi yaşıyor. Yaşanan elektrik kesintisi tesislerdeki misafirleri ve çalışanları zor anlar yaşatıyor. Konu ile ilgili şikayetlerini dile getiren Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu ve Kleopatra Otelciler Birliği üyeleri ve Alanya’nın önemli turizmcileri Ümit Kaya ve Şevki Taç yaşanan sorunun maddi ve manevi sıkıntılar doğurduğunu ve tesis sahiplerinden, otelde çalışan personele kadar herkesin mağduriyet yaşadığını belirtti.
‘TURİZMCİYE KULAK VERİN’
Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu Kleopatra bölgesinde bir haftadır uzun süreli elektrik kesintisi yaşandığını ve sorunu çözmek için muhattap bulunamadığını söyledi ve altyapı çalışmalarının güçlendirilmesini istedi. Şakiroğlu,” Kleopatra bölgesinde elektrik yok elektrik geldiği zamanda cihazlara zarar veriyor. CK Akdeniz Elektriği aradığımız zaman muhattap yok. Turizm yapmakta zorlanıyoruz. İşçiler çalışamaz oldu. Sezonun ortasında mağdur oluyoruz. İşçiler de mağdur müşteriler de mağdur. İşveren zor durumda. Yetkililer cevap versin. Altyapı çalışmaları tamamlansın ve turizmcinin sorunu çözülsün” dedi.
‘TURİZMİ MAĞDUR EDİLMESİN’
Turizmci Ümit Kaya yetkililerin gelip ortamı birebir görmeleri gerektiğini yaşanan sıkıntının Alanya turizmini zedelediğini dile getirdi. Kaya,” Kleopatra bölgesinde sürekli elektrik kesiliyor. Misafire mahcup oluyoruz. Daha önce böyle bir sorun yaşamadığımız için müşterilere bir günde 25 kere elektrik kesiliyor. Marka ve imaj bakımından hiç hoş bir durum değil. Verdiğimiz verginin karşılığını almak istiyoruz. Altyapı yetersiz kalıyor. Misafirlerimiz mağdur olmasın. Müşterilerimizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyız. Yatırım yapılsın. Sorun çözülsün. Yetkililer gelip ortamı görsün yüz yüze görüşelim” şeklinde konuştu.
‘SORUNUMUZA ÇÖZÜM BULSUNLAR’
Turizmci Şevki Taç yaşanan sıkıntının olağanüstü bir durum olduğunu ve bahanesinin olamayacağını ifade etti. Taç,” Turizm sezonunda elektrik kesintisi bizi bitirdi. Müşteriler mağdur oldu. Yetkililer havanın sıcak olmasını bahane ediyorlar. Elektrik için bizden para alıyorlar ama yatırım yapılmıyor. 8 senedir yatırım için uğraşıyoruz. 1 dakikada 3 kere elektrik kesiliyor. Altyapının bahanesi olarak sıcak havayı kullanıyorlar. Dubai turizm bölgesi ve Alanya’dan daha sıcak bir yer orada sıcak havadan dolayı elektrik kesintisi yaşanmazken bizim burada yaşanması açıklanamaz bir olay. Sıcak hava yapamadıkları altyapıya kılıftan başka bir şey değil” diye konuştu. (Alanya Postası)