banner113

ALANYA POLİSİ SUDA BOĞULMALARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI

banner106

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Keykubat Plajında Suda Boğulmalara karşı alınacak tedbirleri içeren broşür dağıttı.

ALANYA POLİSİ SUDA BOĞULMALARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
07 Eylül 2022 Çarşamba 12:38

banner108
banner238

Suda Boğulmalara karşı alınacak tedbirler. Tanımadığınız bir suda tek başınıza yüzmeyin. Zeminini bilmediğiniz bir suya tepe üstü atlamayın. İyi bir yüzücü olduğunuzu ispatlamaya çalışmayın. Tehlikeli numaralar yapmaktan ve uzaklara açılmaktan kaçının. Tek başınıza yüzerken sürat motorlarına dikkat edin.
Tekne kullanıyorsanız, cankurtaran yeleği giyin.
Şaka niyetiyle de olsa, hiç kimseyi habersiz suya itmeyin.
Su ile vücudunuz arasındaki ısı farkın edeniyle çoğu zaman fenalaşmanıza ve paniğe kapılarak boğulmanıza sebep olabileceği için suya birden dalmayın.
Yüzerken, küçük çapta da olsa, fenalık hissettiğiniz an sudan çıkın.
Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzmeyin.
Boğulmak üzere olan ve çırpınan birini gördüğünüz zaman, bu konuda tecrübeniz yoksa kurtarmak için gitmeyin. Zira boğulmak üzere olan kazazede, can havliyle size tutunmaya çalışacak ve sizin de kendisi ile birlikte boğulmanıza sebep olabilecektir
Deniz yatağı ve deniz simidi gibi içi hava doldurulmuş plastik materyallere güvenmeyin, kendinizi denizin kucağına bırakmayın. Çünkü farkında olmadan rüzgâr ve akıntı, plastik yatağı veya botu açığa sürükleyebilir.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.