banner113

DEVRE MÜLK SİMSARLARI YAKALANDI

banner106

Antalya'da yaşlıları 650 bin TL dolandırdığı tespit edilen 1’i kadın, 4 devre mülk simsarı düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalandı.  

DEVRE MÜLK SİMSARLARI YAKALANDI
04 Ocak 2024 Perşembe 13:23

banner108
banner238

 
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda 2023 yılının son 1 aylık zaman diliminde, devre mülkü olan yaşlı şahısları arayarak devre mülklerini yüksek fiyata satabileceklerini söyleyip, paravan olarak kurdukları şirkette görüşme sağlayarak mobil bankacılık hesapları oluşturan, müştekilerin bilgisi dışında internet bankacılığı üzerinden paravan şirketlerin hesabına para aktarımı yaptıkları belirlendi. Şüphelilerin bu yöntemle de 4 ayrı müştekinin toplamda 650 bin lirasını dolandırıldığı tespit edildi.
DİJİTAL METERYALLERE EL KONULDU
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘Dolandırıcılık’ olaylarına karışan şüphelilerin yakalanmasına yönelik düzenlenen ‘Devre Mülk Simsarları 2’ operasyonunda B.A., M.A., İ.A. isimli şahıslar ile ‘Hırsızlık’ suçundan kaydı ‘Dolandırıcılık’ ve ‘Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması’ suçlarından aranması bulunan A.K. yakalandı. Şüphelilerin ofis olarak kullandığı iş yerlerinde ve kalmış oldukları otel odalarında yapılan aramalarda devre mülk krokileri, müştekilere ait bilgilerin olduğu not kağıtları, dijital materyaller cep telefonları ve sim kartlarına el konuldu. Adli makamlara sevk edilen A.K., B.A., M.A., ve İ.A. isimli 4 şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.