banner113

İYİ PARTİLİ VEKİL KAYA SORDU, BAKAN UROĞLU YANITLADI! GAZİPAŞA-ANAMUR, ALACABEL, ALANYA-ANTALYA!

banner106

  Milletvekili Aykut Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin 6. Maddesi üzerine konuştu. Konuşması esnasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun dinleyiciler arasında bulunduğunu gören Kaya, daha önceki konuşmasında ve yazılı soru önergesinde kendisine yönelttiği ve yanıt alamadığı soruları bir kez daha yineledi. 

İYİ PARTİLİ VEKİL KAYA SORDU, BAKAN UROĞLU YANITLADI! GAZİPAŞA-ANAMUR, ALACABEL, ALANYA-ANTALYA!
25 Aralık 2023 Pazartesi 15:37

banner108
banner238


 
ULAŞIM SORUNLARI DEVAM EDİYOR, VAATLER BEKLİYOR

 
Konuşmasında “Geçtiğimiz günlerde ihalesini açıkladığınız, Serik'ten başlayıp Alanya'nın Konaklı Mahallesi'nde biten otoyol ihalesini Antalya'ya kadar devam ettirecek misiniz? Trafiğin çok yoğun olduğu Antalya-Serik arasını bu ihale kapsamına neden almadınız? ” sorularını yönelten Kaya,geçtiğimiz günlerde bu sorularına cevap alamadığını belirtti.
 
Ayrıca, “Antalya Havalimanı'ndan Gazipaşa Havalimanı'na kadar hızlı tren projeniz var mıdır?” Sadece turizmden millî ekonomiye yılda 20 milyar dolara yakın katkıda bulunan bir şehrimizden bahsediyoruz. Bugüne kadar önceki dönem bakanlarınız "Üç koldan Antalya'ya hızlı tren getireceğiz." diye söz vermişlerdi, bu vaatleriniz ne durumda? Siz de bir vaat verecek misiniz yoksa bu hızlı tren projelerinin gerçekleşme tarihlerini bizimle paylaşacak mısınız?” diye sordu.
 
ANTALYAMIZA GEREKEN ÖNEMİ, DEĞERİ GÖSTERİN
 
Sözlerinin devamında, “Gazipaşa-Anamur arasında yıllardır devam eden yol ne zaman bitirilecek? Serik-Antalya arasındaki bağlantı yolları ve kuzey çevre yolu ne zaman bitirilecek? Alacabel Tüneli ne zaman bitirilecek? Korkuteli-Elmalı arası, Elmalı-Gömbe yolları; bunlar yıllardır devam eden yollar, bu yolları ne zaman tamamlayacaksınız?” ifadelerini kullanan Kaya, “Biz, Antalya olarak millî ekonomiye bu kadar katkıda bulunurken kamu hizmetlerini yeterince alamamış bir şehiriz. Lütfen, Antalya'mıza gereken önemi, değeri göstermenizi rica ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
 
BAKAN URALOĞLU YANIT VERDİ
 
Bakan Uraloğlu ise Milletvekili Kaya’nın sorularına yanıt verdi. Uraloğlu cevaben yaptığı konuşmasında “Antalya - Alanya Otoyolu’nun merkezdeki bağlantısı için mevcut devlet yolunu-çevreyolunu bitirdiğimizde o bağlantıyı tamamlamış olacağız. Gazipaşa- Anamur yolunun 402 km bitti 38 km devam diyor, birkaç yıl içinde bitireceğiz. Alacabeltüneli 2025'te bitecek. Antalya'ya öncelikle Eskişehir sonra projesi hazırlanan Konya üzerinde hızlı tren getirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 


 

banner109

Etiketler; #aykut kaya
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.