banner247
banner174
banner113

Alanya'da yaşayan Rus vatandaşı, müslüman oldu...

banner106

Alanya'da yaşayan Rus vatandaşı Valeriya Zoruna, Alanya müftülüğüne müracaat ederek Müslüman oldu.

Alanya'da yaşayan Rus vatandaşı, müslüman oldu...

banner108
banner238
İslamiyeti araştırarak Müslüman olma isteğinde bulunan Valeriya Zoruna için Müftülük makamında ihtida merasimi düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN tarafından İslamiyet hakkında ZORİNA'ya özlü bilgiler verildi. Dr. İhsan İLHAN konuşmasında şu ifadeleri kullandı: Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz.


Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedikten sonra ZORİNA Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Valeriya ZORİNA’nın bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlemlendi. İsmini de değiştirmek isteyen Valeriya yeni isminin “Hanna” olmasını talep etti ve kayıtlara “Hanna” olarak kaydedildi.

Ardından İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN, Hanna’yı islamiyeti seçtiğinden dolayı tebrik ederek ihtida belgesini takdim edildi. Ayrıca Müftümüz Dr. İhsan İLHAN tarafından Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.