banner247
banner174
banner113

'Rus medyası sadece panik yayıyor, Türkiye'nin kapanacağı haberleri doğru değil'' 

banner106

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye'nin Rus turistlere kapatılabileceği şeklindeki söylentileri yalanladı.

'Rus medyası sadece panik yayıyor, Türkiye'nin kapanacağı haberleri doğru değil'' 

banner108
banner238

Türkiye'nin Rus turistlere kapatılabileceği haberlerine yalanlama geldi.ATOR Başkanı Lomidze, "Medyanın yaydığı şey sadece panik. Oysa insanlar iki yazdır sürekli bir belirsizlik halinde yaşıyor, her şey sürekli değişiyor” dedi.

Türkiye'nin sınırlarını Rus turistlere kapatacağı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapan Maya Lomidze, "Türkiye'nin tekrar kapatılabileceği" yönündeki söylentileri yalanladı.  

TürkRus'ta yer alan habere göre Lomidze, yardımcısının "Rusya'da artan vakalar yüzünden Türkiye'nin kapatılması olasılığı" sorusuna verdiği ''olasılık var''  yanıtı sonrası, yardımcısının sözlerinin yanlış yorumlandığını belirtti. Lomidze, "Kantoroviç'in sözlerinin, gelişmelere göre herhangi bir ülkenin herhangi bir zamanda turist girişini reddedebileceği anlamına geldiğini" vurguladı. Lomidze medyanın panik yaydığını vurgulayarak Türkiye'nin sınırları kapatma niyetinde olmadığını belirtti.

Yayına hazırlayan: Erdoğan Karataş
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.