banner247
banner174
banner113

Turizmde hızlı ve güçlü bir yükseliş bekliyoruz!

banner106

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) Sözcüsü Erkan Yağcı, Türkiye'de turizm sektörünün birkaç ay içinde planlayarak hayata geçirdiği hijyen konseptinin işe yaradığını belirtti.

Turizmde hızlı ve güçlü bir yükseliş bekliyoruz!

banner108
banner238
Bu yıl online olarak düzenlenen ITB Berlin kapsamında basın toplantısı düzenleyen Erkan Yağcı, turizmin sorumlu bir şekilde sürdürülebileceğinin ortaya çıktığını kaydetti.
‘’Enfeksiyon oranları son derece düşük’’
2020 yılında 16 milyon turistin Türkiye'de güvenli tatil geçirdİğini ve enfeksiyon oranlarının son derece düşük olduğunu kaydeden yağcı; TUI, FTI ve Bentour gibi organizatörlerin verilerinin de bunu desteklediğini söyledi.
Türkiye turizminin 2021 sezonunu bu olumlu deneyimlerin üzerine inşa etmek istediğini belirten TGA Sözcüsü, hijyen konseptinin daha da genişletileceğini ve yaz/kış turizmi ayrımı yapılmayacağını söyledi. Yağcı, şu anda Türkiye genelinde 30 oda ve üstü 8 bin tesisin sertifikalandırıldığını açıkladı.
‘’Hızlı ve güçlü bir yükseliş bekliyoruz’’
2021 yaz sezonunda hızlı ve güçlü bir yükseliş beklediklerini söyleyen Erkan Yağcı, çok kısa sürede büyük bir çöküş yaşayan turizmi sektörünün yine aynı hızla toparlanacağını savundu. Yağcı, Türkiye'nin 2021 hedefinin 31 milyon turist ve 23 milyar dolar turizm geliri olduğunu da ifade etti.
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.