banner83
banner174
banner113

Alanya belediyesinden çevre eğitimi

Alanya Belediyesi tarafından velilere yönelik Yeşil Bayraklı Eko Okul Hacıkura İlkokulu ve 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim yılında Eko Okul Programına yeni katılan Hidayet Görgün Ortaokulu’nda başlatılan iki ayrı çevre eğitimi tamamladı.

Alanya belediyesinden çevre eğitimi

banner108
banner238
Hidayet Görgün Ortaokulu ve Hacıkura İlkokulu Eko Okul Team öğrencileri ve velilerine yönelik düzenlenen çevre eğitiminde bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması ve eko okul uygulamalarına yönelik bilgiler paylaşıldı. Verilen eğitimlerde, bitkisel atık yağların ayrı toplanmadığı takdirde çevreye verdiği zararlar, bitkisel atık yağdan biodizel elde edilmesi ve temiz yakıt biodizel kullanımının faydaları hususunda öğrenciler ve veliler aydınlatıldı. Eğitimler görsel ögelerle de desteklendi. 
ATIK PİLLER DE YAĞLAR KADAR DOĞAYA ZARARLI
Düzenlenen eğitim programında bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların yanı sıra atık pillerin de kaynağında ayrı toplanmasının önemine dikkat çekildi. Atık yağlar gibi atık pillerin de doğa için tehlikeli olduğuna vurgu yapılan eğitimlerde pillerin zararları, biriktirme koşulları ve ne şekilde bertaraf edildiğine dair kapsamlı bilgi verildi. Eğitimlerin ardından veli ve öğrencilere eğitim dokümanları, “Çevremi Koruyorum” kitabı ve “Yeşeren Tohum Kalem” hediye edildi.
ERDOĞMUŞ: ÇEVRENİN KORUNMASI
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş yaptığı açıklamada, çevrenin korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılmasına yönelik okullarımız düzeyinde yürütülen çalışmaların Eko Okullar Projesi Etkinlikleriyle devamlılığının sağlanacağını belirtti. Öğrencilerle gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra velilerle de aynı eğitim süreçlerinin tamamlanmasını planladıklarını belirten Erdoğmuş, 2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim yılında başlayan yeni eğitimlerin sürekliliğinin sağlanacağını ifade etti.


 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.