banner83
banner174
banner113

Bahçeşehir Koleji Alanya’da Çanakkale şehitleri anıldı

Tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan ve binlerce vatan evladının canları pahasına savaşarak düşmana hezimeti yaşattığı Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü için Bahçeşehir Koleji Alanya’da programlar düzenlendi.

Bahçeşehir Koleji Alanya’da Çanakkale şehitleri anıldı

banner108
banner238
Bahçeşehir Koleji Alanya Konferans salonunda düzenlenen törenlerde öğrenciler hazırladıkları şiirler ile şehitlerimizi andılar. Ayrıca video sunumları ile Çanakkale'de yaşanan hadiseler öğrencilere aktarıldı.
KARANFİLLERLE SÜSLEDİLER
Konferans salonunda sonra devam eden programda ise 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında okulumuz girişinde hazırlanan 'Çanakkale' sergisini gezen öğretmen ve öğrencilerimiz sembolik olarak kırmızı karanfil koyarak şehitlerimizi andı.
TARİHE YÖN VERMİŞ
Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamada; “ Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur. Bunun bilincinde olan bir nesil yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz geçmişini bilen, geleceğe ışık tutan bireyler olmalı, bu nedenle tarihimize yön vermiş önemli günleri hazırlamış olduğumuz etkinliklerle anmaya özen gösteriyoruz.” dendi.


 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.