banner83
banner174
banner113

Kestel'e kapalı spor salonu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde (ALKÜ) daha önce ihalesi gerçekleştirilen kapalı spor salonu inşaatına Kestel'de başlandı.

Kestel'e kapalı spor salonu

banner108
banner238
ALKÜ, öğrencilerinin spor faaliyetlerinde bulunması için bin 275 metrekare spor salonu inşaatına başlanıldı. Yapımına başlanan kapalı spor salonunun 100 iş günü içinde bitirilerek, öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına açılması hedefleniyor. Çelik konstrüksiyon şeklinde yapılacak olan salonun duvarları ve çatısı kenetli saçtan imal edilecek ve salon 22.5 metre eninde, 42.5 metre boyunda olacak. Çok amaçlı olarak kullanılması planlanan spor salonunun içerisinde ise 2 adet öğrenci, 2 adet ise akademisyen soyunma odaları bulunuyor. Kapalı spor salonu futbol, voleybol, basketbol ve hentbol gibi değişik branşlar için kullanılabilecek.
Pınarbaşı: "Öğrencilerimizin sportif başarıları bize ivme verdi"
ALKÜ Öğrencilerinin sportif faaliyetlerde elde ettikleri başarıların kendilerini heyecanlandırdığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, "Geçen sene Spor Bilimleri Fakültemize ilk öğrencilerimizi aldık. Kurulan öğrenci kulüpleri ile öğrencilerimizin sportif alandaki başarıları ve azimleri bizleri çok etkiledi ve bize bu spor salonunu biran önce bitirmemiz gerektiği yönünde verilen bir mesaj oldu. Bu salon sadece Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz için değil, diğer fakülte ve meslek yüksekokulları öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimiz tarafından da kullanılacak. Böylece Kestel kampüsümüz daha sosyal ve yaşayan bir kampüs olacak" diye konuştu. 
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.