banner247
banner174
banner113

Atılgan Sert ev alacakları uyardı: Treni kaçırmayın!

banner106

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı A. Atılgan Sert, konut kredisi faiz oranının yüzde 0,99'a düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atılgan Sert ev alacakları uyardı: Treni kaçırmayın!

banner108
banner238
Merkez bankasının faiz indirim kararı ardından, kamu bankaları başta olmak üzere birçok bankadan konut kredisi faiz oranlarında çok ciddi bir indirim yapılıp, en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesi olarak açıklandı. Bu haber Müteahhitler ve yatırımcılar tarafından yerinde ve olumlu karşılandı.

ntalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı A. Atılgan karardan sonra yaptığı açıklamada “Yüksek konut faizlerinden dolayı vatandaşlar uzun bir süredir konut alımı gerçekleştiremiyordu. Konut faizlerinde yapılan indirimin  ardından vatandaşlar konut alımlarına yöneldi ve son zamanlarda durgun olan gayrimenkul sektörü de böylelikle hareketli günler yaşanacaktır” şeklinde konuştu.
 
SEKTÖR İLKLERİ YAŞADI
Sert, 250 alt sektöründe umudu olan ve etkileşim içinde olduğu gayrimenkul sektörünün faiz indirimi ile yine gözleri üzerine topladığını belirterek açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Konut faizleri yüzde 1.51 seviyesinden 0.99 seviyesine indi bu ciddi bir indirimdir. 120 aydan fazla vade ile çekilemeyen konut kredileri, bu kez 180 aya kadar çıkarıldı. Bu da faiz indirimi kadar piyasada kabul gördü. Bu çabalar, ekonomiyi canlandırmak adına çok önemli bir fırsattır. Hem ev sahibi olmak isteyenler açısından, hem emlak sektörü açısından he de tüm piyasanın geneli açısından fırsat olarak görülen bu çabalar, ilk günden olumlu sinyallerini verdi. İlk alanlar her zaman kazançlı olacaktır.
TRENİ KAÇIRMAYIN
Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı A. Atılgan Sert “Bu uygulama ve konut kredisi faiz oranlarını birleştirince bu fırsatı kaçırmamak gerekir. Malzeme ve işçilik girdisin yüzde 50 arttığı ve döviz karşısında güç kaybının yaşandığı 3 yılın ardından birçok istihdam kapısı kapanma noktasına gelmişti. Sektörümüz de uzun süredir maliyetine ve hatta zararına satışlar yapılmakta idi. Faiz oranlarında indirimin ardından, kısa süre içerisinde daire fiyatlarında artış görmek mümkündür. Ayriyeten şimdi daire alacak vatandaşlar çok alternatifle karşılaşacak ve daha ekonomik daire bulabilecektir o yüzden daire alacak vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.” dedi. 
 
Dernek Başkanı A. Atılgan Sert “Bu arada bu süreç fırsatçılık yapılmadan hem alıcı hem de satıcının elini kalbine koyarak ticaret yapmasıdır. Her iki tarafta bu alış verişten karlı ayrılmalıdır. Gayemiz tamamıyla sektörün önünü açmak ve istihdam sağlamaktır. Umarım böylede olur... “ sözleri ile açıklaması sonlandırdı.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.