banner113

Elmalı tarçın detoksuz nedir? Nelere iyi gelir?

banner106

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak konu ile ilgili bilgiler verdi.

Elmalı tarçın detoksuz nedir? Nelere iyi gelir?
14 Ağustos 2021 Cumartesi 15:07

banner108
banner238


Kendinizi daha güçlü daha zinde mi hissetmek istiyorsunuz? Elma Tarçın Detoksu ile hem kilo verebilir hemde daha iyi hissedebilirsiniz!
Elma Tarçın Detoksu Nedir?
Detoks programlarının yağ yakıcı etkilerinin yanı sıra vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı etkileri de bulunmaktadır. Son dönemlerde en sık tercih edilen detoksların başında elma tarçın detoksu gelmektedir. Bunun temel nedeni ise; elmanın zengin antioksidan içeriği ile tarçının kan şekerini düzenleyici olarak etki göstermesidir.
Elma Tarçın Detoksu Ne İşe Yarar?
Detoks programları genel olarak vücutta ;
Su tüketiminin arttırılmasını sağlama
Tatlı İsteği ve açlık ataklarını azaltma
Vücuttan zararlı içerikleri uzaklaştırma
Sindirimi iyileştirme
Karaciğer ve böbrek sağlığını iyileştirme
Gaz ve şişkinlik şikayetlerini giderme
Antioksidan, mineral ve vitaminler içerme gibi faydalı etkileri bulunmaktadır.
Elma ve tarçının detoksunu incelediğimizde;
Elma; antioksidan, vitamin ve mineral açısından zengin içeriğe sahiptir. Aynı zamanda karaciğer detoksifikasyonunda önemli bir rol oynayan fitokimyasallar içerir. Aşırı kilolu bireylerde bel çevresindeki yağlanmayı önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir . Elmadaki polifenoller vücut yağının metabolizmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca çalışmalar, zengin su içeriğinin kilo ve yağ kaybına önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini göstermiştir.
Tarçının kan şekeri üzerindeki dengeleyici etkileri sayesinde açlık ataklarını önleyici etkiye sahiptir. Bu sayede dengeli beslenme ve kilo verme döneminizi daha kolay geçirmenize yardımcı olmaktadır. Anti-inflamatuar ve antioksidan içerik bakımından zengindir bu da vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırırak detoks etkisi göstermesini sağlar. Bunun dışında, sindirim sağlığını iyileştirir ve kan şekeri seviyelerini yöneterek tip 2 diyabet riskini altında tutar.
Bu faydalı etkiler bir araya geldiğinde ise vücudu zararlı toksinlerden arındırırken aynı zamanda kilo kaybı sağlayabileceğiniz bir detoks yapabilmek için elma ve tarçından faydalanmak oldukça iyi bir seçenektir.
Elma Tarçın Detoksunu Kimler Yapmalıdır?
Elma tarçın detoksu, toksinlerin yarattığı, halsizlik, baş ağrısı, yorgunluk şikayetleri yaşayan,  kolay kilo alabilen, tatlı isteği ve açlık atakları ile ilgili sorunlar yaşayan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir detokstur. Detoksu uygulanmadan önce mutlaka bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.
Elma Tarçın Detoksu Nasıl Yapılır?
Elma tarçın detoksu, 1 adet elma, çubuk tarçın ve su ile uygulanması oldukça kolay bir detokstur. Detoksu uygularken aynı zamanda günlük beslenme alışkanlıkları ile tüketilen besinlere de dikkat edilmelidir.
Elma Tarçın Detoks Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:
1 adet dilimlenmiş elma
3 adet çubuk tarçın
1 adet rendelenmiş taze zencefil + 2 adet karanfil + ½ limon (tatlandırmak için ekleyebilirsiniz )
Hazırlanışı; 1 adet bardak ılık su içerisine dilimlenmiş elmaları, 3 adet çubuk tarçını ve diğer malzemeleri ekleyiniz. 15 dakika bekletin. Ardından tüm gün boyunca içebilirsiniz.
 

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.