banner247
banner174
banner113

Gazipaşa'nın hurda araçları toplandı

banner106

Gazipaşa Belediyesi, Gazipaşa Sanayi sitesinde görüntü kirliliğine neden olan hurda araçları çekiciler yardımıyla toplayıp başka bir alana taşıdı.

Gazipaşa'nın hurda araçları toplandı

banner108
banner238
Gazipaşa Belediyesi, Sanayi sitesinde görüntü kirliliğine neden olan hurda araçları çekiciler yardımıyla toplayıp belirlenen bir noktaya taşıdı. Sabah saatlerinde başlayan çalışmada sanayi sitesinin çeşitli yerlerinde bulunan hurda 41 araç toplanarak görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı.
Yapılan çalışma ile ilgili açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Adem Kaya, "Çevreye olumsuz etkileri olan bu araçları önce tespit ettik. Araçların tespiti için emniyet müdürlüğüne yazı yazdık. Araç sahiplerine gerekli bilgiyi verdik. Bize 1 kişi dışında dönüş yapan olmadı ve o vatandaş gelerek aracını buradan kaldırdı. Amacımız sanayimizi, içindeki bu pis görüntüden kurtarmak. Şu anda 41 tane aracı çekeceğiz. İnşallah sanayimiz güzel bir çehreye kavuşacak. Bu kötü görüntüden kurtulmuş olacağız" diye konuştu.
Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Köse ise "Biz esnaflar olarak bu çalışmadan çok memnunuz. Belediye Başkanımızdan temizlendikten sonra sıcak asfalt çalışmasının da olacağının sözünü aldık. Esnafımız bu durumdan çok memnun" dedi.
Otomobil tamircisi Selahattin Yılmaz ise söz konusu hurda araçların yıllardır sanayi sitesi içerisinde atıl vaziyette bulunduğunu belirterek, "Bu araçların kalkması iyi olacaktır. En azından kötü bir görüntü ortadan kalkar. Belediyeye bu çalışma için teşekkür ederim" diye konuştu.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.