banner83
banner174
banner113

İki turizm şirketinden Türkiye'ye müjde

Thomas Cook ve Corendon Grubu, Türkiye'nin yeniden turizmde yükseleceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

İki turizm şirketinden Türkiye'ye müjde

banner108
banner238
Türkiye'nin turizmde yeniden çıkış yapacağına ilişkin sinyaller veren açıklamalar birbirini takip ediyor. İlk açıklama faaliyetlerini 45 ülkede sürdüren Türk sermayeli Corendon Turizm Grubu'nun değerlendirme toplantısında geldi. Faaliyetlerini 45 ülkede sürdüren Corendon Turizm Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 2018 sezonu Türkiye rezervasyonlarında yüzde 100'ün üzerinde artış kaydettiklerini belirterek; rezervasyonlardaki sert yükselişle beraber Türkiye'deki yatırımlarını da artıracaklarını söyledi.
Grup bünyesindeki Corendon Airlines filosuna bu yıl 3 yeni uçak dahil edeceklerini; ayrıca İstanbul ve Kapadokya'da otel yatırımı planladıklarını belirten Karaer; Rusya'dan da yeni slot tahsisi için başvuruları olduğunu söyledi.
Tur operatörü Thomas Cook Group ise Türkiye'nin yeniden Avrupalı turistlerin odağına girdiğini belirtti.  Şirket, kapasitesini doğu Akdeniz’deki daha ılıman bölgelere yönlendirmeye başladığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye ve Mısır’ın yeniden Avrupalı turistlerin güzergahına girdiği belirtildi. Şirketin CEO’su Peter Fankhauser, "İspanya bu yaz, Türkiye ile Mısır’ın da dahil olduğu doğu Akdeniz ülkelerindeki cazip fırsatlar ile kıyaslandığında pahalı hale geldi" dedi. 
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.