banner245
banner174
banner113

Alanya belediyesi 7. eserini yayınladı

banner106

Alanya Belediyesi, ‘Yörük Oyunları, Alanya Yöresinde’ adlı 7. kitabını bugün Haziran Ayı meclis toplantısında basına ve meclis üyelerine tanıttı.

Alanya belediyesi 7. eserini yayınladı

banner108
banner238
Alanya Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Başkanlığında gerçekleştirildi. Gündeme ilişkin maddeler ve komisyon kararlarının görüşülmesinin yanı sıra, Başkan Yücel meclis üyelerine belediye hizmetleri ve turizm festivali hakkında bilgiler verdi. Başkan Yücel, turizm festivalinin  coşkuyla geçtiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

7. KİTAP YÖRÜK OYUNLARI ALANYA YÖRESİNDE MECLİSDE TANITILDI
Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş ünvanıyla 7. kitabı ‘Yörük Oyunları Alanya Yöresinde’ bugün Haziran Ayı Meclis Toplantısında meclis üyelerine ve basına tanıtıldı. Kitapta Alanya yöresinde yaşayan yörüklerin günlük yaşamlarında ve özel günlerde oynadıkları oyunlar hakkında bilgiler ve görsellerin yer aldığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Alanya Belediyesi olarak yayınladığımız bu 7. Eserde yörüklerin genel bilgileri ve oyunlara ilişkin tekerlemelerde yer alıyor. Kitabın yazarı emekli öğretmen Sedat Çolak’a bu önemli eseri Alanyamıza kazandırdığı için teşekkür ederim’’ dedi. Kitap hakkında meclis üyelerine bilgi veren Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Alanya’nın kitap arşivine değer katacak olan bu eseri herkesin mutlaka incelemesi gerek. Katkı sağlayanlara teşekkür ederim.” dedi.

Kitabın yazarı emekli tarih öğretmeni Sedat Çolak ise; Alanya için böyle bir çalışmanın geç bile kaldığını belirterek, sözlü geleneklerin yazıya dönüştürülmesinin önemine dikkat çekti. Çolak, Başkan Yücel, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Akademik Araştırmalar Merkezi Sorumlusu Yaşar Yiğit Kaçmaz’a teşekkür etti.

 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.