banner247
banner174
banner113

Disleksi farkındalık haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

banner106

Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği 5-11 Ekim Disleksi Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında resim çalışması düzenledi.

Disleksi farkındalık haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

banner108
banner238

Adalya Vakfı Engelsiz kafe de Empati Özel Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen ve görsel sanatlar öğretmeni  Kıvılcım Kaptan eşlik ettiği etkinlikte 6-12 yaş arası çocuklar keyifli bir gün geçirdi.

427 Ülkenin üye olduğu Avrupa Disleksi Birliği-EDA’nın Türkiye temsilcisi Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği, 05-11 Ekim Disleksi farkındalık haftası ve 8 Ekim Dünya Disleksi Günü nedeniyle farkındalığı artırmak amacıyla bir çok etkinlik ve eğitim düzenliyor.

Kişinin  normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma-yazma ve dil becerilerinde sorun yaşamasına sebep olan, öğrenme güçlüğü olarak da tanımlanan disleksi, genellikle okuma bozukluğu şeklinde ortaya çıktığını söyleyen Türkiye Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Başkanı Atıf Tokar, “Öğrenme güçlüğü ile ilgili erken tanılama ve doğru eğitim-öğretim yöntemleri uygulamak büyük önem taşır” diye konuştu. Tokar, “ Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği,  Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa yürütülen farkındalık haftası etkinlikleri kapsamında tüm kentte disleksi görselleri yayınlanacak ayrıca yine disleksi öğrencileri için eğitimler ve atölye çalışmaları yapılacak. Türkiye disleksi ögrenme güçlüğü derneği Antalya temsilcimiz Zeynep Keleş, görsel sanatlar öğretmenimiz Kıvılcım Kaptan ve organizasyonlar yapan Empati disleksi merkezine çok teşekkür ederim” dedi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.