banner113

Alanya'da vakalar biraz azaldı ama!

banner106

Alanya’da ise İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, ilçede vakalar azaldığını ancak aşıların muhakkak yaptırılmasını istedi.

Alanya'da vakalar biraz azaldı ama!
HÜSEYİN KALAYCI
HÜSEYİN KALAYCI
14 Eylül 2021 Salı 09:46

banner108
banner238

Aldemir, “Vakalarımız biraz azaldı. Şimdi tek sıkıntımız okullar açıldı. Kapalı ortam olduğu için okullarla ilgili bulaşma kolaylaşabiliyor. Buna dikkat ediyoruz. Şimdi bütün dikkatimiz okullar üzerinde. Yeni uygulamada bir sınıfta bir kişi pozitif çıkarsa eğitime devam ediliyor. 2 tane pozitif vaka çıkarsa o sınıfı karantinaya alıyoruz. Kreşler ve hazırlık sınıflarında bir tane pozitif vaka çıksa dahi okul değil, sınıf karantinaya alınıyor. Şu anda okullarda tek tük pozitif öğrenci vakaları çıkıyor. Bunların takibini yapıyoruz.

Bir sınıfta bir pozitif vaka çıkarsa hemen sınıf karantinaya alınmıyor. O sınıf takip altında tutuluyor. Alanya’da Mu virüsü kayıtlarımızda henüz yer almadı. Vatandaşlarımıza en önemli çağrımız aşı. Artık aşısı tam olmayanlardan yurt içi seyahatlerde PCR testi isteniyor. Vatandaşların sinema, tiyatro gibi etkinliklere girebilmeleri için negatif PCR testi ibraz zorunluluğu geldi. Bunun için bir an önce herkesin aşısını tamamlamaları lazım. İkinci olarak maske, mesafe kurallarına uyulması gerekiyor” dedi.
 

banner109

Etiketler; #nadir aldemir
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.