banner113

Alanyada farkındalık etkinliği

banner106

Alanya Belediyesi Aile, Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklarla eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Alanyada farkındalık etkinliği
01 Nisan 2022 Cuma 19:02

banner108
banner238

Vatandaşların her zaman yanında olan Alanya Belediyesi, otizm farkındalık gününde otizmli çocukları unutmadı. Çocuklar ve aileleri müdavimi oldukları Aile, Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde eğlenceli bir gün geçirdi. Merkezde düzenlenen etkinliğe Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, uzman ekipler, 40 otizmli çocuk ve ailesi katıldı.


ÖNCE EBRU YAPTILAR SONRA DUVAR BOYADILAR
Aile, Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar, Ebru Sanatı çalışması yaptı. Çocukların çalışmasına Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan da katıldı. Aileleri merkezin bahçesinde dinlenirken çocuklar ise uzman personeller eşliğinde doyasıya eğlendi. Parkta oynayan çocuklar, Ebru Sanatı çalışmasının ardından duvara boya yaptılar.


YÜKSEL: “TOPLUMUN HER KESİMİNDEN VATANDAŞIMIZA 
FAYDALI OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel yaptığı açıklamada; “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle bugün çocuklarımız ve aileleri için güzel bir etkinlik düzenledik. Alanya Belediyesi olarak kentimizdeki bütün engelleri kaldırmak için çalışıyoruz. Alanya’mız sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya örnek bir şehir. Biz de bu amaçla toplumun her kesimine faydalı olmak için çalışıyoruz. Bugün de güzel bir farkındalık etkinliği düzenledik. Her zaman toplumumuzun her kesiminden vatandaşımızın yanındayız.” dedi.


 

banner109
banner110
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.