banner247
banner174
banner113

Alanya sahili örnek bir alana dönüşecek!

banner106

Alanya turizm sezonuna hazırlanıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ALTİD yöneticileri sahil bandında yapılan çalışmaları inceledi.

Alanya sahili örnek bir alana dönüşecek!

banner108
banner238

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vizyon projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Kent genelinde oluşturduğu prestij caddeleri, meydan ve sokaklarının ardından Başkan Yücel, sahil bandındaki sirkülasyonu ve konforu arttırmak adına hazırlanan projelerine başladı. Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinesinde yürütülen çalışmalarla sahil bandındaki peyzaj alanlarının genişletilmesi planlanıyor. Çalışmaları Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Yücel, ilk etap çalışmalarının Nisan ayının sonuna kadar yetiştirilmesi için talimat verdi.

İLK ETAPTA OBA ÇAYI İLE DİM ÇAYI ARASINDAKİ KISIM TAMAMLANACAK
Başkan Yücel’in “Bölgeyi cazibe merkezi yapacağız” diye nitelendirdiği alanda sahil bandında bulunan peyzaj alanları genişletilerek yeni yürüyüş ve bisiklet yolları bölgeye kazandırılacak. Şehrin girişinden çıkışına kadar sahil bandında boydan boya yapılacak düzenleme ilk etapta Oba Çayı ile Dim Çayı arasında kalan bölgede tamamlanacak. Bölgeye yeni sosyal donatı alanları da kazandırılıp sirkülasyonun arttırılması sağlanacak.

 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.