banner83
banner174
banner113

Başkan Yücel, Alanya'nın kasasını bu projeyle doldurdu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Güneş Enerji Santralinden 1 Milyon 387 Bin 962 TL gelir elde ederken sırada GES-4 projesi var.

Başkan Yücel, Alanya'nın kasasını bu projeyle doldurdu

banner108
banner238
Alanya’nın Toslak Mahallesi, Karadağ Mevkii’nde Temmuz 2017’de Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in hizmete soktuğu Alanya Güneş Enerjisi Santrali, her geçen gün Alanya Belediyesi’nin elektrik sarfiyat giderlerini azaltmaya ve belediye bütçesine katkı sağlamaya devam ediyor.
94 dönüm arazi üzerine kurulu olan GES,Türkiye’nin Kamu Kurum ve Kuruluşları arasındaki en büyük Güneş Enerji Santrali (GES) olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Alanya Belediyesi tarafından enerji ihtiyacının büyük ölçüde karşılanması için Toslak Mahallesi’nde 1831 ve 1832 parsellerde kurulan 3 MW Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi tarlasını faaliyete geçirilmişti. Güneş Enerji Santrali’nde 12.200 adet panel kullanıldı, Alanya’ya 40 yıl hizmet edecek şekilde tasarlandı.
8 AYDA 1 MİLYON 387 BİN 962 TL GELİR
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projelerinden biri olan Güneş Tarlası’nın, Temmuz 2017’de kurulumundan Mart 2018’e kadar geçen sürede toplam üretim miktarı  3.318.061 KWH (kilowatsat) olarak kayıt altına alındı. Bu süre zarfında Alanya Belediyesi toplam 1 milyon 387 bin 962 TL gelir elde etti.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi Güneş Enerjisi Santrallerimiz Türkiye'nin mevcutta kamu kurumları tarafından yapılan en yüksek kurulu güce sahip tesis olma özelliğini taşımaktadır. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hususunda projeler üretmeye devam ediyoruz. Alanya Belediyesi GES-4 Projesi için de hazırlıklara başladık. Konuyla ilgili gerekli izin ve altyapı çalışmaları sürdürülmekte, 2018 yılı itibariyle bu projeyi de hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. GES-4 projesinin de hayata geçirilmesi ile belediyemizin elektrik ihtiyacının tamamı yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden sağlanmış olacaktır” dedi.
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.