banner83
banner174
banner113

Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama: Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Bizden beklenti sadece dış politikada değildir. Dış politika önemli ama artık iç politika ile dış politika arasında bir fark yoktur. Tüm kurumlarımız iç içe el ele çalışılacaktır' dedi.

Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama: Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum

banner108
banner238
Halen Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Mevlüt Çavuşoğlu üçüncü kez bu göreve getirildi.
Ankara'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, Türkiye'nin önüne çıkan fırsatları değerlendirmek gerektiğini, yeni dönemde hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem de halkın kendilerinden beklentilerinin daha fazla olacağını söyledi.
"Dünyanın her yerini kucaklayan girişimci ve insani dış politikamızı sürdüreceğiz" diyen Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Bizden beklenti sadece dış politikada değildir. Dış politika önemli ama artık iç politika ile dış politika arasında bir fark yoktur. Tüm kurumlarımız iç içe el ele çalışılacaktır. Bizden beklenti sadece yeni politikalar üretmek değildir. Yeni hizmet binamızın ihalesini yapacağız, diğer taraftan diplomasi akademimiz ve stratejik araştırma merkezimizle hem genç ve hem tecrübeli diplomatlarımızı eğiteceğiz."
'KENDİMİ GERÇEKTEN ŞANSLI HİSSEDİYORUM'
Çavuşoğlu, "Bugün iki bakanlığımız birleşti. AB Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı artık bir çatı altında faaliyetini sürdürecek. Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Sorumluluğumuz arttı ama gücümüz de arttı. AB Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı politika üretmede önde gelen iki kurum olmuştur. AB konusunda tüm zorluklara rağmen ilerleme kaydetmeyi umuyoruz" diye konuştu.


 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.