banner245
banner174
banner113

Çevre yolunda çalışmalar yeniden başlıyor

banner106

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan 198 Milyon TL yatırım bedeli ile başlanan Alanya-Gazipaşa çevre yolunun 3,5 km’lik kısmının hizmete girmesinin ardından gözlerin çevrildiği ikinci etapta yeniden çalışma başladı.

Çevre yolunda çalışmalar yeniden başlıyor

banner108
banner238

İlk etabının 3,5 kilometrelik kısmının 2017’de hizmete girerek Mevlüt Çavuşoğlu Bulvarı ismi verilen yeni çevreyolunun devamında çalışmalar yeniden başladı. Toplam uzunluğu 30,5 km olarak planlanan ve 3 viyadük, 3 tünel bulunacak Alanya- Gazipaşa Çevreyolu kesintisiz ulaşım için hazırlanıyor. Dim vadisinde yapılan köprünün duvarları ve bazı noktalarda tünel için çalışmalar yüklenici firma çalışanları tarafından devam ediyor.

Viyadüğün doğu ayağından süren çalışmaların tamamlanarak gerekli güçlendirmelerin yapılması sonrası aşağı oba mezarlığının devamından bu noktaya tünel yapımına başlanacak. 12.5 km’lik Kestel-Kargıcak geçişini sağlayan bölümün hizmete girmesi ile birlikte sahil hattından ciddi bir rahatlamak olmasının yanı sıra hem kırsal mahallere ulaşım kolaylaşacak hem de yayalara ve komşu il ve ilçelere ulaşımda rahatlama sağlanacak.

Hasbahçe-Kargıcak arasında mevcut sahil yolunun kuzeyinden geçiş sağlayacak, toplam uzunlukları 5.366 m olan Dim, Oba, Mahmutlar Tünelleri) ve Dimçayı geçişinde 400 m uzunluğunda köprünün hizmete girmesi hem zaman tasarrufu hem de yakıt tasarrufu yapılmasını sağlayacak.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.