banner83
banner174
banner113

İyi Parti Antalya İl Başkanı, cinsel amaçlı suç mu işledi?

Antalya da İYİ  partinin il yönetiminin istifa etmesinin ardından Genel merkez tarafından yeni  görevlendirilen Ahmet Aydın getirildi.

İyi Parti Antalya İl Başkanı, cinsel amaçlı suç mu işledi?

banner108
Mazbatasını İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener den  alan Ahmet Aydın göreve hızlı başladı. İyi Partinin Antalya dan 3 Milletvekili çıkarmasının ardından göreve getirilen Aydın ın yerel seçimler öncesi hızla çalışmalara başlaması beklenirken, Aydın hakkında iddialara göre 2011 yılında Antalya Asliye Ceza mahkemesi tarafından Cinsel amaçlı suç işlediğinden dolayı hapis cezası aldığı, 3 ay hapiste kaldığı ortaya çıktı.
Ahmet Aydın hapis yatıp çıktıktan sonra bu suçtan cezası 5 yıl ertelenmiş ve davası düştüğü ileri sürüldü. Kemer Haber gazetesinden İsmail Gürel'in haberine göre İYİ Parti Antalya İl Başkanlığına yaklaşık 10 gün kadar önce atanan Ahmet Aydın’ın evli iken kız kaçırdığı gerekçesiyle 1 yıl 8 ay hapis cezası aldığı ortaya çıktığını yazarak büyük bir iddiada bulundu. 
KEMER HABER GAZETESİNDEN HABER ŞU ŞEKİLDE
Parti tüzüğünün 4. maddesi olan kadına şiddet, cinsel istismar ve terör suçlarından affa veya zaman aşımına uğramış olsa dahi mahkûmiyet hükmü bulunanlar dışında kişilerin üye olabileceği beyan edilmesine karşılık, Ahmet Aydın’ın evli iken, nişanlanması ve kendisinden ayrılmak isteyen kadını cinsel amaçlı zorla hürriyetinden yoksun bırakmasına rağmen partiye üye olup, il başkanlığına atanması şaşkınlıkla karşılandı.
Elmalı İlçesinde mali müşavirlik yapan 36 yaşındaki Ahmet Aydın, ilk evliliğini H.A. ile yaptı. Ancak çift boşanma aşamasında iken 2011 yılı, Nisan ayında kendisinden 5 yaş küçük olan S.İ. nişanlandı. S.İ., evli olan nişanlısı Ahmet Aydın ile anlaşamadığı gerekçesiyle ayrılma kararı aldı.
Kaş Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada S.İ. ifadesine göre Aydın’ın kendisini daha önce yaşadıkları ilişki nedeniyle sürekli tehdit ettiğini belirterek, “Daha önce yaşadığımız ilişki sırasında çekilmiş fotoğraflar olduğunu ve bunları kullanacağı yönünde beyanları oldu. 22 Ağustos 2011 tarihinde yanımda annemle birlikte yolda yürürken, Seyfi Kırbaş’ın kullandığı bir araçla Ahmet Aydın ve kardeşi Sebahattin Aydın beni kaçırdılar. Daha sonra bana kendim kaçmışım gibi bir kağıt imzalattılar. Bilmediğim bir eve götürdüler. Daha sonra babam ikna olmuş ve beni Ahmet Aydın’a vereceğini söylediği için ikna olmuşlar ve beni teslim ettiler. Beni zorla ve tehdit yolu ile alıkoyan Ahmet Aydın, Seyfi Kırbaş, Sebahattin Aydın ve Şükrü Sezek’ten şikayetçiyim” dedi.

Ahmet Aydın ise savunmasında suçlamaları kabul etmeyerek “İlk evliliğimin sonucu yerel mahkemenin verdiği boşanma kararı temyiz aşamasında yargıtaydadır. S.İ. ile birbirimizi çok seviyorduk. Eski eşim S’nin ailesi ile temasa geçerek onları doldurmuş. S. Bana durumu anlattı. Bu durumu sana söylediğim için babamlar beni döverler dedi. Yolda S. ile annesini gördüm. Aracı kullanan Seyfi’ye S. ile görüşemiyorum. Yaklaşıp, konuşalım dedim. Annesi ile S.’nin yanında durduk. Ben arabadan inince annesi bağırdı. Bunun üzerine bir anlık şaşkınlıkla S.’ye arabaya bin dedim. S.’de bindi. Yolda durup, durumumuz konuştuk. Hiçbir zaman cinsel amaç gütmedim. Olay eski eşimin komplosudur” dedi.

Kaş Ağır Ceza mahkemesi 27 Mart 2012 tarihinde verdiği gerekçeli kararında Ahmet Aydın’ın “Kişiyi cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” suçlamasıyla 6 yıl hapis cezası ile cezalandırdığı, ardından yapılan indirimlerle ile bu cezanın 1 yıl 8 ay hapis cezasına çevrilerek, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
Aydın’la birlikte Seyfi Kırbaş ve kardeşi Sebahattin Aydın’ın da aynı cezaları alarak, 5 yıl boyunca suç işlememek kaydı ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği ortaya çıktı.
Ancak S.İ.’nin ailesi bu karara itiraz ettikleri ve kararın yargıtay’a gönderildiği öğrenildi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, bu cezasının ardından 28 Nisan 2014 tarihinde ilk eşinden boşandığı, 2 Kasım 2014 tarihinde ise Fikriye Aydın ile ikinci evliliğini yaptığı öğrenildi. Aydın, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’in elinden atama kararını alıp, göreve başlamıştı.

 
İYİ PARTİ TÜZÜĞÜ 4. MADDESİ

PARTİ’YE ÜYE OLMA ŞARTLARI Madde 4 Siyasi Partiler Kanunu ile diğer ilgili yasalarda, herhangi bir siyasi partiye üye olamayacakları açıkça belirtilmiş olanlar ile kadına şiddet, cinsel istismar ve terör suçlarından affa veya zaman aşımına uğramış olsa dahi mahkûmiyet hükmü bulunanlar dışında, on sekiz yaşını doldurmuş, medeni ve siyasi hakları kullanma ehliyetine sahip, başka bir siyasi parti üyesi olmayan, Parti Tüzüğü, Programı, Temel Değer ve İlkeleri’ni benimseyen, parti çalışmalarına katılmayı, üyelik aidatını ödemeyi kabul eden her Türk vatandaşı Parti’ye üye olabilir.

 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.