banner83
banner174
banner113

Komşunun başkanından, büyükşehir yasası eleştirisi! Hiç iyi gelmedi!

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen’in Çakış Mahallesi’nde miting gerçekleştirdi.

Komşunun başkanından, büyükşehir yasası eleştirisi! Hiç iyi gelmedi!

banner108

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, ilk büyük seçim programını Çakış Mahallesi’nde gerçekleştirdi. 

Başkan Sözen’e, eşi Hatice Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, ilçe seçim komitesi, ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları, partililer, başpehlivanlar İsmail ve Turan Balaban kardeşler ve yüzlerce vatandaş eşlik etti. 
 
Başkan Sözen Çakış Mahallesinde yaptığı konuşmasında, büyükşehir yasası ile ilgili eleştirilerde bulundu. Yürürlüğe giren yasa ile vatandaşlarda büyük bir kafay karışıklığının yaşandığını ifade eden sözen açıklamasında şunları söyledi: 
 
Bu meydan da dahil olmak üzere her yerde bu Büyükşehir yasasının sıkıntılı olduğunu, bizleri frenleyeceğini, bizlerin önünü kesmek için kullanılabileceğini, art niyetli kullanıldığı taktirde tamamen cezalandırma mekanizmasına dönüşebileceğini her yerde bağırarak ifade etmiştim. Ama arkasından da dua ettim, ‘inşallah art niyetli değillerdir, bu yasayı böyle kullanmazlar’ diye. Ama 5 yıl geçti, 5 yılın sonunda sizler de sıkıldınız, bizler de. ‘O iş Büyükşehirin, bu iş ilçe belediyesinin, o yol Büyükşehirin, bu yol Manavgat Belediyesinin, o sorumluluk onun, bu sorumluluk benim’ diye diye vatandaşın tamamen kafası karıştı. Kim yetkili, kim değil, kimin yetkisi nereye kadar, vatandaş sıkıldığı zaman kimden hesap soracak, eksik kalan işlerin sorumlusu olarak kimi görecek, vatandaşın da kafası karıştı.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.