banner113

8 madalyalı Dilara çiçeklerle karşılandı

banner106

2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda 2 dünya rekoru kırıp 8 madalya kazanan Alanyalı Dilara Çevik, Antalya Havalimanı'nda Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı ve yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı.

8 madalyalı Dilara çiçeklerle karşılandı
12 Ekim 2021 Salı 08:53

banner108
banner238

İtalya'da düzenlenen 2021 Avrupa Down Sendromlular Atletizm Oyunları'nda 8 madalya kazanarak tüm Türkiye'yi ve Alanya'yı sevince boğan Alanyalı down sendromlu sporcu Dilara Çevik, dün sona eren turnuvanın ardından bu akşam saatlerinde yurda döndü. 

Turnuvaya damga vuran Dilara, Türkiye'nin yürüyüş branşında ilk defa katıldığı şampiyonada 800 metrede ve gülle atma da 2 yeni dünya rekoru kırdı. 100 metre ve 200 metre koşularında da altın madalya kazanan genç sporcu, 400 metre koşu, 800 metre koşu, cirit atma ve disk atma branşlarında da gümüş madalya kazandı. 

Toplamda 8 madalya kazanan Dilara Çevik, Antalya Havalimanı'nda yüzlerce vatandaş tarafından kazandı. Dilara Çevik'i havalimanında karşılayanlar arasında Alanya İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı da vardı. 

Kıldırgıcı, "Avrupa Down Sendromlular Atletizm Oyunları'ndan 8 madalya ile dönen milli atletimiz Dilara Çevik ve Avrupa Şampiyonu Futsal Milli Takım Antrenörümüz İbrahim Acar kardeşlerimizi, sporcularımız ve vatandaşlar ile birlikte karşıladık. Bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşımızı dinlettiren kardeşlerimin emeklerine ve yüreklerine sağlık" dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.