banner113

ALKÜ İÇİN TER DÖKTÜLER

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü tarafından düzenlenen, 2022-2023 Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavlarında öğrenciler ALKÜ için ter döktü.

ALKÜ İÇİN TER DÖKTÜLER
29 Ağustos 2022 Pazartesi 10:47

banner108
banner238


KIYASIYA MÜCADELE ETTİ
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Rekreasyon ile Antrenörlük Eğitimi Bölümü için gerçekleştirilen Özel Yetenek Sınavı Kestel Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda, Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavı ise Müzik Sınıfında yapıldı. Açıklanan tarihler arasında sınava girmek için başvuru yapan öğrenciler, Spor Bilimleri Fakültesi tarafından hazırlanan koşu parkurunda, Müzik Öğretmenliği bölümü adayları da Müzik sınıfında ALKÜ için ter döktüler. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için 40, Antrenörlük Eğitimi Bölümü için 50 ve Rekreasyon Bölümü için de 50, erkek Müzik Öğretmenliği Bölümü için 40 toplamda 180 öğrenci kontenjanı ile gerçekleştirilen sınavda toplamda bin 200 aday öğrenci hayallerine kavuşmak için kıyasıya mücadele etti.
ÖZEL YETENEK SINAVA
Sınav esnasında Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nazif Emre Kıldırgıcı, ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş’ü ziyaret ederek sınava giren öğrencilere, görevli akademisyenlere ve personellere başarılar diledi. Kıyasıya bir mücadele örneğinin sergilendiği özel yetenek sınavı, adayların sporcu özgeçmişlerinin puanlanması ve 30 metre sürat koşu testinin yapılması ile tamamlandı. Başarılı olan öğrencilerin sınav sonuçları Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi web sayfasında 29 Ağustos 2022 tarihinde duyurulacak.
REKTÖR KALAN “ALKÜ, YİNE TERCİH EDİLEN ÜNİVERSİTE OLDU”
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “2022 Öğretim Yılında üniversitemiz en çok tercih edilen üniversiteler arasında olmayı başardı. En çok tercih edilen fakültelerimiz arasında Spor Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi yine ön sıralarda yerini aldı. Özellikle ihtisaslaşma noktasında büyük adımlar attığımız üniversitemizde spor alanı da önemli bir yer tutuyor. Spor Bilimleri Fakültemizde bu anlamda şehrimizin spor alanındaki başarılarıyla lokomotifi konumundadır. Ayrıca 2020 yılında Eğitim Fakültemiz bünyesinde kurulan Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı ikinci kez öğrenci alımı gerçekleştirdi. Akademisyen ve öğrencilerimizle birlikte şehrimizin sportif, kültürel ve sanatsal gelişimine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Özel Yetenek Sınavına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor ve sınavın gerçekleşmesinde emeği geçen akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.