banner113

ANTALYA MERKEZLİ BİR HAVA YOLU ŞİRKETİ KURULDU

banner106

Antalya merkezli bir hava yolu şirketinin daha kurulduğu bildirildi.

ANTALYA MERKEZLİ BİR HAVA YOLU ŞİRKETİ KURULDU
22 Nisan 2022 Cuma 08:46

banner108
banner238

Ukrayna’da düzenlenen operasyon nedeniyle Rus sivil havacılığına getirilen kısıtlamalar, her yıl milyonlarca turisti Türkiye’ye taşıyan tur operatörleri ile ülkedeki hava yolu şirketlerinin zor durumda bırakmıştı. Turizm şirketleri, sorunu aşmanın yolunu Türkiye’de hava yolu şirketi kurmakta buldu.
Geçtiğimiz günlerde kurulan Southwest isimli hava yolu şirketinin ardından Antalya merkezli bir hava yolunun daha faaliyetlere başlayacağı bildirildi. MGA Havacılık isimli hava yolunun, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden ön izini aldığı öğrenildi.
4 uçakla uçuşlara başlayacak
Airporthaber’de yer alan bilgiye göre, kuruluşu kısa sürede tamamlanması beklenen Mavi Gök (MGA Havacılık), ilk etapta iki adet Boeing 737-900 ve iki adet de Boeing 777 ile uçuşlara başlayacak. Şirketin teknik, mühendislik, muhasebe, finans, lojistik ve kalite organizasyonlarının hazır olduğu da aktarıldı.
Uçuş İşletme, kabin hizmetleri, ekip planlama, OCC gibi departmanların istihdamıyla ilgili süreç devam edecek.
Öte yandan şirkete 4 uçaklık filo için deneyimli uçuş ekibi alınacağı, bunun da 50 kadar pilot olarak belirlendiği ifade edildi. Başvuruların olduğu ancak transfer yasağı olduğu için yeterli başvuru alınamadığı öğrenildi. Bu nedenle de yabancı pilot istihdamının söz konusu olabileceği ifade edildi.
İlk etapta Rusya ağırlıklı uçuşlar olacak ama devam sürecinde başka pazarlara da açılmak söz konusu olabilecek.
Şirket yeni değil
Öte yandan Rus turizm haber portalı TourDom'a konuşan bir kaynak, yeni hava yoluna ilişkin bilgilerin şirketin yakında uçuşlara başlayacağı anlamına gelmediğini kaydetti. MGA'nın 2010 yılında kurulmuş bir şirket olduğuna dikkat çeken kaynak, bu şirketin UTair'e, daha sonra da Azur Air'e hizmet verdiğini bildirdi.


 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.