Eşsiz Alanya’m da yaşayan, kıymetli hemşehrilerim, 5 yılda bir gerçekleştirilen yerel seçimler takvimi neticesi ile 1 Ocak’ta başlayan resmi seçim sürecinin son 2 gününe gelmiş bulunulmaktadır. Ve şundan eminim ki Alanya’da ki yaşayan siz değerli hemşehrilerimin de hedefi benim gibi 12’den vurma gayesi içinde olduğunuz hissiyatımda bulunmaktadır. Benliğimde ki duygularımı ve analizlerimi memleketim Alanya’mda ki yaşayan hemşehrilerimle, anlam kazanması için nazikçe paylaşma ihtiyacım haasıl olmuştur.

Sevgili hemşehrilerim Alanya’mız gelişmeye, büyümeye ve semizleşip güzelleşmeye aç olan süreklide doyurulmaya ihtiyacı olan eşsiz bir bebektir. Ve içinde bulunduğumuz süreçte de bu bebek paylaşılamamakta olup, gelecek vaad eden bu bebeğimizin bakımını da üstlenmek isteyen taliplileri hepimizce de bilinmektedir. Öz bebeğimiz Alanya’mızın layıkıyla beslenip, halkına faydalı olabilmesi için DEVLET BABANIN gücünü arkasına alan #Cumhurİttifakı Adayı Syn Adem Murat YÜCEL Başkanımızın hizmetkarlığına ihtiyacı elzem görünmektedir. Bu devlet baba ile sağlanacak olmazsa olmaz hizmetlerin neler olduğunu sorduğunuzu duyar gibi olmamdan ötürü şunlar değinilecektir;

1)Antalya-Alanya Otoyolu projesinin 16.12.2023’de yapılan ihale ile adeta doğumu gerçekleşerek, en geç 2028’de bitmesi planlanan bu proje ile bebeğin ağzına bir parmak bal sürülmüştür. Bölgenin turizmine, geliştirilmesi hedeflenen tarımına ve sanayisine can katacak bu projenin, DAHADA desteklenerek geliştirilip büyümesi için #Cumhurİttifakı’na ihtiyaç gözükmektedir. Dahası halkımızın güçlü desteği neticesinde, bölgemizin Antalya-Alanya arası Raylı Sistemine kavuşma hayalinin gerçekleşmesi olasılığı vücut bulacaktır.

2)Devlet desteği ile tamamlanması planlanıp temeli atılan Payallar Devlet hastanesi Alanya’mızın batı bölgesine hizmet sunacaktır. İl olmaya aday Alanya’mıza #Cumhurİttifakı vaatlerinden biride Cikcilli mahallemizdeki Üniversite için tahsis edilen 1.400 dönümlük araziye Tıp Fakültesi Hastanesinin de yapımına yer verilerek hayata geçirilmesidir. Bunun dahilinde bir diğer proje Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi de hayata geçirilecektir. #Cumhurİttifakı’nın bir diğer vaadi de ihtiyacı elzem olan Alanya’nın Doğu Bölgesine Devlet Hastanesi yapılması projesi hazırdır.

3)#Cumhurİttifakı vaatlerinden önemli bir proje de, Alanya ulaşımında insanlarımızın konforlu, rahat ve zamandan tasarruf sağlayacağı, Alanya Çevre Yolu Hizmetine devlet desteği ile kavuşmasıdır. Vaatler de Balıkçı Barınağının Alanya halkı için düzenlenerek hayata geçirilmesi projesi de, devlet desteği ile gerçekleşecektir. Vaat edilen bir diğer devlet destekli proje ise Alanya Kalesi’nin UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alma projesidir.

4)#Cumhurİttifakı ortağı Antalya Büyükşehir’in Adayını tercih ettiğiniz takdirde de gerçekleştireceği öz hizmetlerin yanı sıra, Büyükşehir ile Alanya’nın gerçekleştireceği ortak projeler de şunlardır; Mahmutlar Mahallesine Yeni  ALANYA Otogarı projesi, Türkler Mahallesine Toptancı Hali projesi, olmazsa olmaz Biyolojik Arıtma Tesisi projesi, Alanya Spor Tesisleri projesi, Millet Bahçesi projesi, Şehir Kütüphanesi projesinden oluşmaktadır. Sevgili Alanya’m tüm bu yatırım ve hizmetler #Cumhurİttifakı Adaylarımızın ardına DEVLET DESTEĞİNE alarak gerçekleştireceği hizmetlerdir.

5)#Cumhurİttifakı Adayımız, Alanya Belediye Başkanımız Syn Adem Murat YÜCEL tüm bu devlet destekli projelerin yanı sıra, ayakları yere basan 72 projesini de gerçekleştirmek vaatleriyle bir bütün olarak Alanya’mıza kıymetli bebeğimize hizmete taliptir.

Cennet Alanya’mızda ikamet eden sevgili hemşehrilerim, hangi inanıştan hangi görüşten hangi sosyo-kültürel değerlere sahip olursak olalım, işin özünde iki mesele vardır. Nedir bu iki mesele? Biri Yaradan’ın sözüne hizmet etmek amacıyla hayırdan yana olmak, diğeri Şeytan’ın sözüne hizmet etmek amacıyla şerden yana olmaktır. Burada ki değerleriniz Alanya’mızın kaderinde etkili olacaktır.

Sevgili hemşehrilerim inanıyorum ki gencinden yaşlısına her birerinizin, yaşadığınız şehrin sadece bu gününü değil, geleceğini de düşünerek aidiyetinizi analiz ederek, öz kararınızı netleştireceksinizdir.

Kıymetli hemşehrilerim hepimizin amacı verilen vaatlerin gerçekleşerek faydalanmamızın sağlanmasıdır. Devlet destekli Antalya-Alanya Otoban projesinin tamamlanması ve daha da geliştirilmesi ile bölgemize gelen insanlarımıza konforlu hizmetin sağlanması ve bölgemizde ki yaşayan vatandaşlarımıza da konforun yanı sıra bacasız sanayimiz turizmin hızla ivme kazanması, hedeflenen tarım politikalarının gerçekleşmesine katkı sağlaması ve sanayinin gelişerek ilerlemesi ekonomik katkılar sağlayacaktır. Bu atılacak temellerin neticesinde de Vatandaşlarımız tarımdan gıdanın, turizmden hizmet sektörünün ve sanayiden gerçekleşecek ivmeler sonucunda mutfağına, eğitimine, sosyo kültürel faaliyetlerine ve teknolojiye ayıracakları dengeli bir bütçeye sahip olabileceklerdir.

Önümüzdeki günlerde iyice ayyuka çıkarak daha da gündeme gelecek olan beklenmedik göç alımı nedeniyle gerçekleşmiş olan trafik sorununa, devlet destekli çevre yolu projesinin yanı sıra farklı farklı bölgelere planlanan devlet destekli mega hastane projeleriyle de hem trafik akışı dengesi hem de vatandaşlara hizmet sağlanacaktır. Diğer devlet destekli projeler ve #Cumhurİttifakı ortağı Antalya BŞB ile gerçekleştirilmesi planlanan projeler ve gelecek hizmetler, vatandaşların iradesini menfaatleri yönünde kullanmaları için de etken rol oynamaktadır.

Mevcut Belediye başkanı ve #Cumhurİttifakı adayı Alanya Belediye başkan adayı Syn Adem Murat YÜCEL 2 dönem Kestel, 2 dönem de Büyükşehir yasasından sonra, Alanya Belediye Başkanlığın da vatandaşlarımıza Aşkla hizmet ederek işin piri haline gelmiştir. Bununla birlikte #Cumhurİttifakı Antalya BŞB Adayı Syn Hakan TÜTÜNCÜ’de 3 dönem Antalya Kepez’de Aşkla Vatandaşlara hizmet ederek işin piri haline gelmiştir. Her iki Başkan adayımızın da el ele vererek bölgemizin hizmetlerinde aksama olmadan gerçekleştirebilmek için vatandaşların vereceği oylar da etken olacaktır.

Sevgili hemşehrilerim hepimiz aynı ideolojilere sahip olmamız mümkün değildir ama Cennet Vatanımızın güvenliği söz konusu ise hepsinden üstte olmalıdır. Neden mi? Çünkü dünyanın gözü önünde gerçekleşen İsrail’in Filistin üzerindeki haksız uygulamasında, Filistin’lilerin vatanlarının güvenliği olmadığı gibi ne canlarının ne de mallarının güvenliği vardır. Sevgili hemşehrilerim bunca vaat ve hizmetlerin önceliği olarak Vatanımızın ve Milletimizin birlik ve bütünlüğü için #Cumhurİttifakı’na oylarımızla desteklememiz bugünümüz ve geleceğimizin hayrı adına elzem olduğu görünmektedir.

Alanya’da ki yaşayan kıymetli hemşehrilerim Bilge Liderimiz MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendi ülkemizin bekası ve vatanımızın menfatı için Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14. Olağan Büyük Kurultay’ında açıkça ifade etmiştir ki “Bu benim final seçimim” diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a şöyle seslenmiştir; “Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız” diyerek, ülkemiz ve milletimizden yana olan kararlılığını, bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Sevgili gençler her iki #Cumhurİttifakı Adayımız Alanya’da Adem Murat YÜCEL, Antalya’da Hakan TÜTÜNCÜ sizleri anlayan genç, dinamik ve ileri görüşlü olmanın yanında hayatınızın hemen hemen her alanına dokunan ve dokunacak projeleri ile dolu dolu sizlere hizmete daima Aşk ile AÇ haldedirler. Sevgili Alanya’mıza, Alanya bebeğimize gelişip büyümesi ve yürümesi için DEVLET BABAYI arkalarına alarak, hizmete sonuna kadar Aşk’la taliptirler.

Kıymetli hemşehrilerim bilindiği üzere 31 Mart 2024 Pazar günü Alanya Bebeğimizin kaderini saat 5’e kadar şekillendireceğimiz gündür. Pazar günü #Cumhurİttifakı Alanya Belediye Başkanı için ÜÇ HİLAL’e, Alanya Belediye Meclis Üyesi için ÜÇ HİLAL’e, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı için AMPUL’e hep birlikte mührümüzü vurma iradesini gerçekleştirerek, Alanya Bebeğimizin bakımını, halkımızın sırtına yük etmeden, DEVLET BABA’nın ÖZ EVLADI olarak gelişip yürümesi yönünde irademizi kullanmak hepimizin elinde olup boynumuzun borcu olduğu görünmektedir.

Haydi ALANYAM Türk ve Türkiye Yüzyılının MİMARI #Cumhurİttifakı’n dan yana İRADEMİZİ kullanarak hedefi 12’den VURMA ZAMANIDIR.

Hazırlayan: Uzm. Sosyolog ve Felsefeci Ayşe Sıddıka SARUHAN TÜRKYILMAZ