banner247
banner174
banner113

ALTSO'dan tapu hamlesi

banner106

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 

ALTSO'dan tapu hamlesi

banner108
banner238

Meclis salonundaki toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, SMA hastası Ahmet bebek konusunda mutlu sona ulaştıklarını söyledi. Şahin, “Ahmet bebek konusunda Alanyalı iş insanları olarak önderlik etmekten mutluluk duyduk. Bugün de ABD vizesi alındı. Uçak bileti alınacak. İnşallah önümüzdeki günlerde Boston’a uğurlayacağız. Boston’da 4 buçuk ay tedavi görecek” dedi.

'İŞLERİN HIZLI ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR'
Alanya Tapu Müdürlüğü’nde yaşanan sıkıntılara da değinen Şahin, burada işlemlerin yavaş ilerlediğini söyledi. Şahin, “Alanya dünyaya açılan penceremiz. Bu artık tescillendi. Burdur, Isparta’da aksatsa oralarda sorun olmaz. Oralarda turizm yok. Burada işlerin hızlı çözülmesi gerekiyor. Mevcut yasada müşteri kaporasını verse de geri alabiliyor. Dolayısıyla şu anda sıkıntı var. Tapu müdürünü ziyaret ettim. 17 günlük kapanma sürecinde tapuya talepler alınmış. Bunun yanında pandemiden dolayı personelin yarısından çoğu müdürlükten gitmiş. Bundan dolayı aksaklık var. 
'MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR'
Artık mızrak çuvala sığmıyor. Biz bunu net bir şekilde gördük. Alanya çok büyük. Yeni göç alıyor. Pandemi döneminde yerleşik yabancı sayısı 35 bine çıktı. Burada ne yapabiliriz diye düşündüm. Kaymakamımızla da gittim görüştüm. Gerekirse Ankara’ya gidelim. Personel takviyesi, ek bina dedim. 
ŞAHİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
İl olsak 2 tane tapu binamız oluyor. Bunu büyüklerimizden talep edeceğim. Şimdi çalışmamız yaptık. Hem Alanya’mızın nüfusu hem kaç adet işlem yapılıyor tapuda? İllerde kaç adet işlem yapılıyor? Bunların hepsinin istatistiklerini çıkarıyoruz, çalışıyoruz. Dosyayı alacağım, öncelikle bakanımıza (Mevlüt Çavuşoğlu) gideceğim. Torba Yasa’ya bir şey attırın, Mahmutlar’a bir tapu kuralım diyeceğim. En büyük potansiyel, tapu işlemiyle gelen o taraf. Aynı noter, bizim kuracağımız ticaret odası hizmet binası gibi bir tane tapu binası Mahmutlar’a kesinlikle ihtiyaç. Buranın, Alanya’nın yükünü hafifletecektir. İnsanlar günübirlik ya da ikinci günde tapu işlemini yaptırabilecek. İşler aksamayacak. Bunu bakanımızdan talep edeceğim. Bunu bakanımız yapar. Alanya’ya 2 üniversite kurduran Mevlüt Çavuşoğlu Allah’ın izniyle bunu yapar. Ben kendisine Alanya’mız, iş insanlarımız için bunu götüreceğim. İnşallah sonuç alırız. Söz vermiyorum ama bu biraz meşgaleli. Bakanımız Bakanlar Kurulu’nda aynı 2 üniversiteyi nasıl kurdurdu. Cumhurbaşkanımıza Allah’ın izniyle bunu da imzalatır. Bunu da Allah’ın izniyle imzalatır, mevzuatı aşar. Mahmutlar’a bir tapu dairesi olmazsa olmaz. Alanya’nın ihtiyacı ikinci tapu dairesi” diye konuştu.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.