banner127

Genelden Yerele Sevgi ve Selamlar… Ve Adem Murat Yücel gerçeği!     


Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz- Uzm. Sosyolog, Felsefeci

Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz- Uzm. Sosyolog, Felsefeci

Okunma 15 Ocak 2024, 09:43


Cennet Alanya’mın güzel İnsanları, hep birlikte bu cennet vatanımızın İl olmaya aday İlçemizde yaşarken, hepimiz cennet ülkemiz ve Alanya’mızın tüm güzelliklerinden faydalanmak ve bunun sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Ancak dünyadaki olumsuz gelişmeler dolayısı ile ülkemize ve biz Alanya’da ki insanlarımıza da yansıyan, çözümü için çalışılan bazı problemlerimiz şunlardır:
1. Dış güçlerin güdümünde 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi sonucundaki sorunları toplumca hep birlikte yaşanmıştır. Günümüzde de etkileri hala hissedilmektedir.
2. Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 kısa sürede tüm dünyaya yayılarak etkisi altına almıştır. Dünyadaki ve ülkemizdeki hemen hemen tüm alanlarda maddi ve manevi kayba uğranmış etkileri de devam etmektedir.
3. Şubat 2022’de Rusya-Ukrayna savaşı yeniden başlamıştır. Bunun sonucunda ülkemize ve bölgemize savaş bölgelerinden dış göç gerçekleşmiş, bazı alanlarda istikrarsızlık meydana gelmiştir.
4. 7 Ekim 2023’de Hamas’ın İsrail’e haklı saldırısı ile başlayan savaş ile bütün dünyanın gözü önünde insanlık dramı yaşandığı görülerek ve etkileri sona erdirmek için ülkemiz azami çaba göstermektedir. Bütün bu gelişmelerin olumsuzlukları bizleri de yansımaktadır.
5. Emperyalist dış güçlerin ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozma amacıyla kullandığı TERÖR odakları ve ülkemizdeki bağlantılılarıyla uzun zamandır mücadele edilmektedir. Bu şer odaklarıyla verilen mücadelede ülkemiz ve milletimiz maddi, manevi bedeller ödemektedir.
6. 31 Mart 2019’da ki yapılan yerel seçimler sonucunda, Antalya Büyük Şehir Belediyesinin, #Cumhurİttifakı harici başka bir X partinin seçimi kazanması ve devamında bölgemizin hak ettiği hizmeti alamamasından dolayı gerçekleşen surunlar olmuştur.
7. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde 7.7 şiddetinde deprem meydana gelmiş ve çevresindeki diğer İlleri de tetikleyerek toplam 11 İl de deprem felaketi yaşanmıştır. Devlet ve millet iş birliği içerisinde yaşanan 6 Şubat felaketinin üstesinden gelinmeye çalışılmaktadır.
Sevgili Alanya’mın güzel insanları bütün bu problemler hepimize maddi ve manevi sorunlar yaşatmaktadır. Alanya’mızdaki ikamet eden sevgili hemşehrilerim, yaptığım analizler sonucunda da sizi anlıyorum ve bir Uzm. Sosyolog olarak içinde bulunduğumuz durumun ÇÖZÜM YOLU ise referansları ile birlikte aşağıda değinilecektir:
Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016’da dış güçlerin teşebbüs ettirdiği darbe girişimi devletimizin, milletimizin ve MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin iş birliği ile engellenmiştir. Ve devamında da 20 Şubat 2018’ de Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDODAN ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin ÜLKEMİZİN BEKASI için Cumhur İttifakı kararı alınarak vücut bulmuştur. Devletimiz yukarıdaki tüm zorluklarla mücadele ederek 2023’de gerçekleştirilen genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde #Cumhurİttifakı milletimizin teveccühü ile yeniden iktidara gelmiştir. Ve #Cumhurİttifakı 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde de ülkemizin ve milletimizin menfaatleri için birlikte hareket etmeye karar vermişlerdir. 


Sevgili Alanya’daki hemşehrilerim, 31 Mart 2014 yılındaki yerel seçimlerde, hepimizin önceliği olan milli duygularla MHP Adayı Adem Murat YÜCEL Beyefendiyi ve yönetimini destekleyip kazandırdınız. Sizleri çok iyi anlıyorum, çünkü: ( 2003 yılında Ak Parti İlçe Teşkilatında başladığım aktif siyaseti, ÖZÜM ÜLKÜCÜ ve MİLLİYETÇİ duygularımın ülkemin birliği ve bütünlüğü adına vazgeçilemez olması sebebi ile siyaseti MHP’de devam etme kararımı, 2010 yılında Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin başlattığı Büyük Çatı Projesi kapsamında, saygıdeğer büyüklerimle birlikte gerçekleştirilmiştir.) benimde önceliğim vatanımın bölünmez bütünlüğü ve bayrağım olmuştur. Değerli Alanyalı hemşehrilerim 31 Mart 2019’da ki yerel seçimde de Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkanı Adayı Sayın Adem Murat YÜCEL’i hep birlikte destekleyerek, isabetli kararlar alınmıştır. 

Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL’in siz değerli vatandaşlarımız için 10 yıldır gerçekleştirdiği ve kentimize vizyon katan projeleri şunlardır;
1. Çocuklara ve gençlere hedeflerini gerçekleştirmede etken sorunlardan biri olan yurt ihtiyacını 160 kişilik konforlu kapasitesi ile hayata geçirmiştir.
2. Lise ve üniversite hazırlığı için gençlerimize merkezde devamında Payallar’da etüt merkezlerinde alanında uzman öğretmenlerle hizmet sağlamıştır. Mahmutlar Kültür Merkezinde de hayata geçireceği etüt merkezi doğu bölgelerindeki gençlerimize hizmet verecektir.
3. Mahmutlar’da dev Kültür ve Gençlik Merkezi yapımı devam etmekte olup kısa sürede tamamlanarak, İlçe olmaya aday Mahmurlar’daki vatandaşlarımızın hizmetine açılacak konumdadır.
4. Mahmutlar’da 20 dönümlük alanda Mahmutlar spor kompleksi bölgenin en mühim ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla oldukça sistemli bir şekilde hizmete sunulmuş ve bir başka yapımı devam eden kapalı spor salonu inşası tamamlanınca hizmete sunulacak konumdadır.
5. Ulusal ve uluslararası organizasyonlara da faaliyet sağlayabilecek konumda olan Oba Kapalı Spor Salonu önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete sunulduğunda bölgenin en lüks ve konforlu tesisi durumundadır.
6. Belirli bölümleri tamamlanan Cuma Pazarı Projesi 2024 yılında tamamlanarak Sinema, Dijital Kütüphane ve diğer alanlarda da şehrin cazibesine güç katan merkezlerden biri halinde tamamıyla hizmete açık olacaktır.
7. Göreve başladığında vaad ettiği parkısız  mahalle kalmayacak sözünü, 102 mahalleye 195 yeni parkı hayata geçirerek gerçekleştirmiştir. İdrakinde olduğu yeşil alan ve park sayısı 503’e ulaştırmıştır.
8. Yaşanan iklim değişikliği sorunu çözümü için 2017 yılında hayata geçirdiği, Alanya Belediyesi Güneş Santrallerine ek olarak yeni GES projelerinin çalışmalarını tamamladığında da belediye kapsamında 8 MWh kurulu güce hakim yenilenebilir enerji sistemleri hizmette olacaktır.
9. Alanya’nın hayalindeki hedeflerinden biri Teleferik projesi hayata geçirilerek, şehre Kültürel, maddi ve manevi anlamda değer katmıştır.
10. Aile projelerine önem veren Alanya belediyesi bilhassa kadınlara, engellilere ve hastalara yönelik hizmetlerini kapsamlı olarak gerçekleştirmektedir.
11. Demirtaş’tan Okurcalar’a kadar sahil bandında, Türkiye’nin vizyon sahili projesi, vatandaşların da faydalanabileceği alanlarla birlikte yeniden inşa edilmiştir.
12. Sağlıklı yaşama önem veren Alanya belediyesi vizyon projelerinden birisi de merkezden Kargıcak’a kadar 21 km’lik kesintisiz yaya, bisiklet yolu ulaşımını hizmete açmıştır.

13. Türkler-Payallar-Konaklı arası 4 km’lik rekreasyon alanı dev proje gerçekleştirilerek hizmete açılmıştır. Bölgenin çehresini değiştiren 58 bin m2’lik DEV alanda adeta yok yok durumdadır.
14. Şehrin batı bölgesi Konaklı’ya ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının da gerçekleştirilebileceği şekilde planlanan ve birçok faaliyet alanları olacak spor kompleksi projesi yapımı devam etmekte olup, tamamlandığında bölgenin en büyük spor tesisi hayata geçerek hizmete sunulacaktır.
15. Alaiye markası ile hayata geçirilen doğal kaynak suyu vizyon projelerden biri olarak hayata geçmiştir. Üretim tesisinde üretimi süren doğal kaynak suyu vatandaşa kaliteli ve ekonomik olarak hizmette olup bundan sonra da geliştirilerek, şişe su vb. hizmetlerde bulunulacaktır.
16. Toplumdaki bireylerin sosyal birlikteliklerini önem veren Alanya belediyesi aileleri, çocukları ve gençlerimize yönelik, yaratıcı düşüncelerle üretilen ve tüm vatandaşlarımızın yaratıcı yönlerini geliştirerek faydalanabileceği MACERA PARKI projesini Kızılalan’da 110 bin metrekarelik bir alanda hizmete açmıştır.

Sevgili hemşehrilerim, Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL göreve geldiğinden bu yana şehrimize 16 tane Mega Proje, 3 tane Kurumsal Proje, 31 tane Kültür Sanat Projesi, 12 tane Eğitim Projesi, 9 tane Ulaşım ve Altyapı Projesi, 34 tane Sosyal Proje, 4 tane Sağlık ve Spor Projesi, 16 tane Park ve Bahçe Projesi ile Alanya’mızın kalkınması için uğraş vererek hayata geçirmiş ve üretgen Belediyecilik anlayışı ile kentleşme politikalarını önceliği haline getirmiştir. Yerelde bu zamana kadar Adem Başkanın yaptıkları, bundan sonra yapacaklarına ÇÖZÜM YOLU Referansını bizlere gösterirken, birde Genelden Yerele yansıyan ve yansıyacak ÇÖZÜM YOLU Referanslarını ele alalım dediğinizi hissediyorum, hepinizi çok iyi anlıyorum ve bu referansların bazıları şunlardır;
Alanya’da yaşayan güzel insanlar 15 Temmuz 2016’da ve sonrasında MHP ve Ak Parti Liderleri ÜLKEMİZİN BEKASI için önemli kararlar almışlardır ve 20 Şubat 2018’de de #Cumhurİttifakı gerçekleşmiştir. Bu zamana değin Covid-19 salgınında, Rusya-Ukrayna savaşında, içinde bulunduğumuz Hamas-İsrail savaşı sürecinde, Emperyalist devletlerin maşası olan TERÖR şer odaklarıyla mücadelede, 6 Şubat 2023’de başlayarak süren ve 11 İlimizde meydana gelen deprem felaketlerinde ki yaşanan tüm zorlu süreçlerin üstesinden gelmek için    #Cumhurİttifakı iş birliğini vazgeçilmez Sevdamız Ülkemiz ve Milletimiz için başarılı olarak sürdürmüşlerdir. Tüm bu yaşanan zorluklara RAĞMEN yılmadan, azimle, Aşkla ve inançla  #Cumhurİttifakı Ülke Genelinde yapılacak, Yerel seçimlerden de başarılı sonuçlar sağlayarak, Ülkenin maddi ve manevi menfaatlerinin korunarak sağlamlaşmasını hedeflemektedirler. Sevgili hemşehrilerim, Türkiye dünyada Savunma Sanayi alanı ile Üst Akıl olmaya aday bir ülkedir. Türkiye bu alanda geçmişte bize Amerika ve Avrupa’nın uyguladığı ambargolara rağmen yılmadan, azimli olarak ve başarıyla İHA ve SİHA’larımızı hem üretip hem sahada en iyi kullanan devlettir. Türkiye üst akıl yani dünyaya hükmetmeye aday ülkedir. Türkiye yerli ve milli bir şekilde dünyanın en iyi üreticisi haline gelmeye çok yakındır. Kanıtlarından biride Milli ve Yerli, Türk Uçak Sanayi çok önemli bir hamle ile Anka 3 yaptı ve yakın zaman önce testini gerçekleştirerek bir saat havada kaldı, insansız ve radarlara takılmadan 10 saat havada kalacak olan bu uçak, düşman radarlarına takılmadan, görünmeden, düşmanın her şeyini vurmak demektir. Ve bize söylenmeyen çok özellikleri olduğu bilinmektedir. Bir de bunun daha üstü Uçan Kale diye bilinen Kaan var, Allah nasip ederse Kaan’da 2028 yılında Ordumuza teslim edilmesi hedeflenmektedir. Her şeye rağmen Türk Otomobilini yapan Türkiye Uzaya gitmeyi de hedeflemektedir. Peki bunlar daha önce neden yapılmadı biz yapabiliyorduk da diyeceksiniz? 

Sevgili hemşehrilerim, bazıları şunlardır:
Bizler 1930’lu yıllardan itibaren Uçak ve Uçak Bombası üretmişiz, uçak bombası imal edecek konuma gelmişiz ve 1950’li yılların başında çeşitli engellemelerle karşılaşılmıştır. O dönemdeki iradenin olmayışı nedeniyle kapatılmıştır. Bunun sonucunda Türk Milletine hedeflerine ulaşmasında maddi ve manevi zarar verilmiştir.
1970’li yıllarda da Türkiye Nükleer enerji üretmeye çalışırken, Süleyman DEMİREL’i Amerika’da yaptırımlar uygulama üzerinden açıkça tehdit edilmiş ve Türkye’nin lehine irade kullanmamıştır. Avrupa ve Amerika, Türk’lerin silahlarını kendilerinin yapmasını, korktukları için istememektedirler. Çünkü o zaman Onlara bağımlı olmayacağımızı ve dediklerini yapmayacağımızı bilmektedirler.

Sevgili hemşehrilerim, Türk Yüzyılının altını #Cumhurİttifakı dolduracak güçtedir. Amerika ve Avrupa insanlık olarak iflas etme noktasında olup, artık dünyanın batıya güveni kalmamıştır. Türkiye’nin tam bağımsız bir politika sürdürebilmesi için, 1-öncelikle yerli ve milli hava savunma sistemlerine sahip olması, 2-kendi yeni nesil savaş uçağını yapma zorunluluğu, 3-Nükleer enerji, nükleer silah olmazsa olmaz, Türkiye Cumhuriyeti başlatmış olduğu bu üç şeyin devamlılığını gerçekleştirdiğinde, emin olun Türkiye’ye hiçbir devlet tehdit edemeyecektir. Hiçbir devlet tehdit oluşturamayacaktır. Çünkü karadan işgal edilmesi hiçbir şekilde imkansız ve Türk Askeri şuanda dünyada en iyi eşsiz kara savaşı yapan ordu olarak bilinmekte olup, karadan cesaret edememektedirler. Bunun yerine hava üstünlüğü ile tehdit ediyorlardı, eğer bu Savunma Sanayi alanı ile gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmeye çalışılan teknolojileri daha da ileri götürüldüğünde hiç şüphesiz kimse dil uzatamayacaktır. #Cumhurİttifakı tüm bunları gerçekleştirme kararlılığına ve İRADEYİ kullanma potansiyeline sahiptir. 

Sevgili hemşehrilerim hepimizin önceliği Vatanımızın birlik ve bütünlüğü olduğunu biliyoruz, güvenli olmadığımız bir Ülkede de canımız, malımız önemini yitirmektedir. #Cumhurİttifakı Güzel Ülkemiz için önemli kararlar almış bulunmakta olup, önümüzdeki yapılacak Yerel Seçimler kanalı ile Güzel Ülkemizin Güzel İnsanlarına, Genelden Yerele, birlik beraberlik içinde hizmetleri gerçekleştirmek amacı ile yola çıkmışlardır. Sevgili hemşehrilerim Türkiye bugün Savunma Sanayi alanında dünyada üst akıl olmaya yakın bir duruma nasıl geldiyse, birlik ve beraberliğimize daha da sıkılaştırarak 1. Tarım alanında, 2. Turizm alanında, 3. Sanayi alanında da bu hedeflerin temellerini atma görevlerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir. İnanın sizler önümüzdeki 31 Mart 2024 yerel seçiminde Alanya’da #Cumhurİttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin takdirleri ile yeniden Alanya Belediye Başkanı Adayı olan Sayın Adem Murat Yücel’i, Antalya’da da #Cumhurİttifakı ortağı Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın takdirleri ile gösterilecek Büyük Şehir Belediye Başkanı Adayını, toplumda söylemler ile sandıkta da oylarınız ile destekte bulunduğunuz zaman, genelden yerele hizmet alma noktasında İktidarın gücü sayesinde, yöneticiler tarafından sırtınıza daha da yük bindirilmesini de önlemiş olacaksınız. #Cumhurİttifakı Türkiye’nin gelişmesi amacına hizmet eden tüm insanlarımızı koruma gücüne sahiptir. Biz Türk’lerin nice tarih sahnelerinde daima varoluşumuzu, milli duruş içerisinde “siyaset” ve “etik/ahlak” ilişkisini en iyi ortaya koyarak başarmışızdır.
Sonuç olarak Türkiye Yüzyılı Belediyeciliğinin Ülkemizin ve Milletimizin hayrına #Cumhurİttifakıyla gerçekleşeceği görülmektedir. Sevgili hemşehrilerim, bizler hizmetkarız, bizler millet sevdalısıyız, bizler vatanın serdengeçtileriyiz, bizler Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak, ayırmadan, ayrışmadan, Türkiye için canla başla çalışacağımıza dair and içilmiştir. Birliğin gücüyle, herkes için, herkese göre belediye denilmektedir. Genelden yerele birliği, ülkede yönetimde dirliği, birliğin gücü ile başaracağımıza inancımız tamdır. İstikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle umutlu geleceğe, hedefimizde hep birlikte Türkiye Yüzyılına muhakkak ulaşmak vardır.

HAYDİ ALANYAM DEVİR ARTIK TÜRK DEVRİ’dir.


 

banner128
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.