banner247
banner174
banner113

İyi Parti, Ahmet Bebek için Alanya’da tek yürek oldu

banner106

İyi Parti Alanya Kadın Politikaları Başkanı Şenal Gülbahçe ve İlçe Başkanlığı, Alanya’da yaşayan SMA hastası Ahmet Bebek için kermes düzenledi.

İyi Parti, Ahmet Bebek için Alanya’da tek yürek oldu

banner108
banner238
Kermese Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran’ın yanı sıra Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin’de katılarak destek verdi.
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığı’nın SMA hastası Ahmet bebek için düzenlediği kermesle, Alanya tek yürek oldu. Partili partisiz Alanya’da yaşayan herkesin destek verdiği kermese, İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin de katıldı.

Kermeste konuşan İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, nadir hastalıkların 21. yüzyılla birlikte giderek sadece bir sağlık sorunu olmaktan çıkıp sosyal ve ekonomik manada da bir sorun haline gelmiş bir hastalık grubu olduğunu belirterek, “Alanya’mızda yaşayan yavrumuz Ahmet’e destek olmak için böyle bir kermes düzenledik. Ve bu kermesi siyaset için değil, yavrumuza yardım edebilmek için organize ettik. Dikkat ettiyseniz Türk Bayrağımız dışında herhangi bir siyasi obje yok etrafımızda. Türk Kamuoyunda SMA olarak bilinen rahatsızlığı yaşayan Ahmet bebek için bizlere desteklerini esirgemeyen Alanyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. AKP hükümetinin SMA hastaları ile ilgili çalışmalar yapmaması, çocuklarımızı ölüme terk etmektir. Ahmet Bebek için başlattığımız kampanyaya destek olan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNDUK
SMA hastalarının sayıların çok yüksek olmamasına rağmen, devlet desteği olmadan yaşama tutunmalarının çok zor olduğuna dikkat çeken İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda daha önce milletvekillerimiz SMA hastası çocuklarımızın tedavisi için iktidarın bu güne kadar gerekli yardımı yapmadığını belirtti ve çözüm önerisinde bulunmuşlardı. Bugün burada Ahmet bebek için Alanya İlçe Başkanlığımızın başlattığı çalışmaya destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. SMA hastalarının yaşadığı sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Ailelerin ekonomilerini ne kadar zorladığını, ilaçlar sayesinde çocukların yaşam kalitelerinin biraz olsun arttığı biliyoruz. Hayat boyu kullanılacak olan bu ilaçlar, varlıklı ailelerin bile kaldırabileceği miktarın çok ötesinde. Bu sebeple, hükümetin SMA hastaları için verilen önerileri kulak arkası etmemesi gerekir. Ahmet Bebek için Alanya İlçe Başkanlığımızın var gücüyle yaptığı çalışmadan ötürü hepsiyle onur duyuyorum” diye konuştu. Kermese, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katılarak destek verdi.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.