banner113

ALKÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN PROJESİNE TÜBİTAK'TAN KABUL

banner106

TÜBİTAK, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencilerinin 6 projesini destekleme kararı aldı.

ALKÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN PROJESİNE TÜBİTAK'TAN KABUL
25 Mayıs 2022 Çarşamba 15:02

banner108
banner238


Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin toplam 6 projesi TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programlarına kabul edildi. ALKÜ Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden 3, Tıp Fakültesi’nden 1, Eğitim Fakültesi’nden 1 ve ALTSO Meslek Yüksekokulu’ndan da 1 proje 2209-A programından desteklenmeye hak kazandı.  Kabul gören projelerle ilgili öğrencileri ve danışmanlarını tebrik eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “Akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin bilimsel çalışmalara katkı verecek olması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Öğrencilerimize yön verecek çalışmaların içinde yer alan akademisyenlerimizi de ayrıca kutluyorum. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eder, çalışmalarında muvaffakiyetler dilerim.” dedi. 
HANGİ KONULARDA PROJELER KABUL GÖRDÜ?
En çok projesi kabul gören Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerinin başvurduğu 3 projeye TÜBİTAK destek verecek.  “Akciğer Bilgisayarlı Tomografi Görüntülerindeki Nodüllerden Evrişimsel Sinir Ağları (Cnn) İle Kanser Tespiti Ve Derin Öğrenme Yöntemlerini Kullanarak Primer Kanser Organının Belirlenmesi” adlı projesini Burak Samet Peker, Dr. Öğr. Üyesi Özge Öztimur Karadağ danışmanlığında, Mustafa Tunç, Uğurhan Gül, İrem Balıkçı, Saliha Akalın’ın “İşitme Engelli Bireyler için Akıllı Ev Sistemi” isimli projesi ile Merve Kaya, Faruk Özgür, Caner Depe’nin “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Akıllı Kampüs Sistemi” adlı projesi Araştırma Görevlisi Gürkan Çelik danışmanlığında yürütülecek.
Tıp Fakültesi öğrencisi İrem Bilge Akay’ın ise “Mide Kanser Hücrelerine Liquidambar Orientalis Bitkisinin Trpv1 Kanalları Aracılı Etkisi” başlıklı projesi Doç. Dr. İshak Suat Övey ile Doç. Dr. Mehmet Yalçın Günal danışmanlığında yürütülecek.
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.