banner247
banner174
banner127

Emitte büyük hayal kırıklığı yaşadım!


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 03 Şubat 2020, 14:12


Dünyanın en büyük dördüncü turizm fuarı olarak kabul edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Acentaları Fuarı'nda (EMITT) fuarına yaklaşık 8 yıldır katılıyorum. Sezon öncesi turizmin nabzının tutulduğu fuar olan Emitte bu yıl hayal kırıklığı yaşadım. 
Bu yıl Antalya valiliği dedi ki "Tek çatı altında ilçelerinde katılımıyla Antalya'yı top yekün tanıtalım" fikir güzel ama bu tutmadı. 
Fazla uzatmayalım. Alanya standına geldim. Bir de ne göreyim bizi kenara iteleyivermişler. Karşımda duvar, ne gelen var ne giden. Sinek avlıyor. Minyatürden bir kızılkule ve yanında Alanya resmi ve üç beş masa. Yine üç beş turizmci "hani biz geldik ziyaret edelim" mantığı ile kuru bir kalabalık.  
Fuarı ziyaret edenlerin Alanya standını görmesi kesinlikle mümkün değil. Ancak sorarak öğrenilebiliyor. Halbuki geçtiğimiz yıllarda fuarın en gözde ve en çok ziyaret edilen stantlardan biriydik. Alanda kısa bir tur yaptım, Alanya'ya uygulananın aynısı Belek'e de yapılmış. 
Kenardan oltayı atmışık üç beş turist avlıyoruz misal.
Canım sıkılmadı değil. Hemen yanımızdaki Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Muratpaşa ve Konyaltı ilçelerin standları fuarın en önünde ve fuul kalabalık. İğne atsan yere düşmez misali. Doluyor, boşalıyor, doluyor boşalıyor. Alanya ve Belek bu sene Emitte gümbürdeye gitmiş. Demek ki top yekün tanıtmak iyi gelmiyormuş. Her koyun kendi bacağından asılır ve kulağımıza da küpe oldu. Buarada şunuda yazmadan geçemeyeceğim. Emitt turizm fuarından çıkmış, belediye başkanlarının tanıtım fuarı olmuş. Bu ne arkadaş ya. Kendi resimleri ön planda brojürler, kitapçılar, anahtarlıklar, kalemler ve bu gibi. Fuarı düzenleyenlerin önümüzdeki yıl bu konuda tedbir almalarını öneniyorum. Çünki her sene katılım azalıyor. 

 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.