banner127

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANDI


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 31 Mart 2024, 22:54

Evet tarihin en zor seçimi olarak nitelendirilen yerel seçimler,  sanılanın aksine "Birleşe Birleşe Kazanacağız" diyen Sn Osman Tarık Özçelik ve Cumhuriyet Halk Partisi lehine çok rahat biçimde sonuçlandı. 


Şöyle ki YSK'nın sonuçların açıklanmasına karar vermesinden hemen sonra aylarca ve birileri için yıllarca süren seçim birkaç saat içinde sonuçlandı. 


Yani sandıklar nasıl açıldıysa o şekilde kapandı. Sandıklar açılırken Seçmen; "CHP ve Sn Osman Tarık Özçelik" dedi, kapanırken de..


Belediye Başkanı Sn Adem Murat Yücel ve ALTSO Başkanlığından itibaren belediye hedefi koyan Sn Mehmet Şahin'in yıllardır verdiği mücadele bu şekilde son buldu. 


Daha birkaç ay önce sahne alan Sn Özçelik'in başarısı bu manada takdire şayan.  Yarışa sonradan başlaması ilk başta dezavantaj olarak görülse de Sn Özçelik bunu kısa sürede avantaja çevirdi. 


Sn Özçelik diğer iki adayın aksine tartışmalara, kısır çekişmelerle bir kez olsun gündeme gelmedi. Özellikle milyonların sevgilisi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın dostluğunun da kendisine çok şey kattığını söylemek gerektiğini düşünüyorum. 


Bu seçim caddelere ikram amaçlı masalar kurularak seçimin kazanılmayacağını da gösterdi. 


Sn Özçelik ayrıca diğer adaylara göre çok fazla tanınmadığının bilincinde idi ve bu eksiğini gidermek için çok ciddi biçimde çalıştı. Aslında halktan biri olduğunu ama yöneticilik konusında da hünerli olduğunu bu süre içinde gösterdi. 


Merkezde kazanır belde ve kırsalda esamesi okunmaz denen Sn Özçelik bu savı da başarıyla çürütecek çalışmaları yaptı. 


Halkın değişime olan ihtiyacını doğru argümanlar ortaya koyarak giderdi. 


Bu yönüyle parantez açarsak İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Sn Mehmet Şahin'in daha çok mevcut başkan Adem Murat Yücel karşıtı bir politika izlemesi, ortaya koyduğu projelerin de önüne geçti. 


Burada en büyük hataları aslında Sn Adem Murat Yücel yaptı. İktidar gücüne rağmen belki de çok büyük değişime ihtiyaç duyulan yıpranmış ekibini muhafaza etti. 


Hatta adı bir takım skandallara karışan isimleri dahi yanından uzaklaştırmak yerine seçim çalışmalarında etkin rol vermesi onun adına eksiklikler olarak dikkatlerden kaçmadı. 


Yepyeni bir ekip ile halkın karşısına çıkması gerekirdi. 


Sn Yücel'in de Sn Şahin'in de neden kaybettiğini bir dahaki yazımızda anlatmaya çalışacağım. Ama Sn Özçelik'in hakkını vermek lazım önce!...


Ayrıca çok önemli bir nokta da AK Parti seçmeninin de tercihini Sn Osman Tarık Özçelik den yana kullandığının altını çizmeliyiz.


Buna bir de İstanbul'dan gelen emri de ekleyince Sn Özçelik'in akıl dolu stratejisi ile bileğinin hakkıyla Alanya'nın yeni Belediye Başkanı seçildiğini söyleyebiliriz. 


Bu da CHP için bir kez daha Osman Tarık Özçelik'in en doğru aday olduğunu gösterdi. 


Çünkü baştan da söylediğim gibi gerçekten " Birleşe Birleşe" kazandılar. 


Seçimler Alanya adına hayırlı ve uğurlu olsun.  


Tebrikler Sayın Başkan...
 

banner128
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.