banner247
banner174
banner127

4 seçimdir bileği bükülemeyen başkan...!


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 03 Nisan 2019, 08:54

Alanya bir seçimi daha geride bıraktı. Seçimlerin galibi ise; en yakın rakibine 34 binden fazla fark atan Cumhur İttifakı adayı Adem Murat Yücel oldu.
2 dönem Kestel Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra MHP’den Alanya Belediye Başkanı adayı olan ve seçilerek 5 yıl Alanya’yı yöneten Adem Murat Yücel, bu seçimde aradaki farkı açarak başarısının bir tesadüf olmadığını kanıtladı. Girdiği 4 seçimden de hep galibiyetle çıkan Adem Murat Yücel, güven tazeledi. Rakiplerine karşı büyük farkı attı. Adem Başkanbana göre bu tarihten sonra Alanya’nın en güçlü siyasi figürlerinden biri olarak tarihteki yerini aldı.
Peki Adem Murat Yücel neden hiç yenilmeden kazanarak yoluna devam ediyor.? Bunun sırrı ne?
Öncelikle şunu diyebilirim ki; Adem Murat Yücel, mütevaziliği, ılımlılığı, samimiyeti ve sıcak teması ile halkın gönlünü kazanmasını çok iyi biliyor. Ama bunu siyaset için değil, candan yaptığını karşısındakine hissettiriyor. Çocukla çocuk oluyor, yaşlının da gencin de dilinden anlıyor. Yüzü hep gülüyor. 
İkinci etken ise; hep halkın içinde. Sahaya hakim, insanların dert ve sorunlarına hakim, nerde ne var ne eksik çok iyi biliyor. Şehrin tüm dinamiklerinde var olmakla büyük bir avantaj sağlıyor. 5 yıl boyunca hem turizmde hem eğitimde hem köyünde hem merkezinde varlığını derinden hissettirerek tüm sahalarda etkin oldu.
Çok çalışkan olması, büyükşehir yasasından sonraki belirsizlik ortamından alnının akıyla çıkması, her insana hizmet götürecek bir sistemi başarıyla oturtması, sosyal yardımlara,  sosyal hizmetlere çok önem vermesi…cenaze hizmetleri binası, oba kız yurdu, engelliler için yapılanlar, diyetisyenlik hizmeti, evde sağlık hizmeti gibi gibi hep halkın ihtiyacı olan hizmetlere önem vermesi adem başkanı halkın gözünde vazgeçilmez yaptı.
En önemlisi de, hiç belli etmemesine rağmen siyaseti çok iyi biliyor. Siyasi havayı çok güzel kokluyor. Dengeleri çok iyi kuruyor. Temkinli hareket ediyor amadoğru zamanda doğru adımlar atıyor. İşi suyun altından derinlerden yürütüyor.
MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve her iki teşkilatla da çok uyumlu bir seçim dönemi geçirdi. Her iki teşkilatı da çok iyi motive ederek, çalışkanlığın ve motivasyonun hiç düşmemesini sağladı. Kopmalara çatışmaya izin vermedi. Dengeleri korumayı çok iyi bildi. Kazan kazan stratejisiyle hep kazanan oldu.Yani çok iyi bir lider oldu, ekibi de arkasında durdu.
Eğitime çok önem vermesi, yeniliğe açık olması, kendisini geliştirmesi de onu halkın gözünde değerliyapan bir özelliği. Seçimden önce yüksek lisans diplomasını alarak poz vermesi de bunun kanıtı.
Seçim döneminde Adem başkan çok reklam yaptı, haksız rekabet oldu diye karşı taraf eleştirilerini sık sık duyduk. Ama şu bir gerçek vatandaş kimin reklamının az ya da çok olduğuna bakmaz. Vatandaş kim benim gönlüme dokunabildi diye düşünür, kimin samimi olduğuna bakar, yaptıklarına bakar, projelerine vizyonuna bakar ve kimin daha iyi yönetebileceğine inanırsa ona oy verir.
Adem başkanın kavgadan uzak durması, çatışmayı, tartışmayı ve diklenmeyi sevmemesi Adem Murat Yücel’i 4 dönem başkan yapan özelliklerinden. O, kavga yerine kucaklamayı, ayrıştırma yerine birleştirmeyi tercih etti ve kazandı. Ötekileştirenler, sertleşenler, hakaret edenler, bel altından vurmaya yeltenenler hem yerelde hem genelde kaybetti.
Düşünün bakalım, Türkiye genelinde büyük bir farkla seçimi kazanan hangi belediye başkanı teşekkür konuşmasında şu cümleleri sarf edebildi?
“Seçim sürecinde yarıştığımız tüm adaylarımıza da cesaretlerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde yaptıkları eleştirileri değerlendireceğiz ve ortaya koydukları doğru projelerden de faydalanacağız.”
Mağrur ve gururlu olması beklenen Adem Başkan seçimi büyük bir farkla kazandıktan birkaç saat sonra söyledi bu cümleleri. İşte Adem Murat Yücel farkı….
İşte Adem Başkan tam da bu nedenden dolayı tam 4 dönemdir bileği bükülemeyen efsane olma yolunda ilerleyen bir başkan.

 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.