banner247
banner174
banner127

Türel'in rant projeleri 1


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 05 Mart 2019, 09:02


Sayın Menderes Türel ilk kez 2004'te Antalya Belediye Başkanı olmuştu. O makamda 5 yıl kaldıktan sonra 2009'da tekrar aday oldu Ak Parti'den, Bu seçimlerde Antalya halkı kendisinden memnun kalmadı ki, bu güzelim şehri eğitim ve kültür merkezi yapan Akdeniz Üniversitesi kurucusu ve yöneticisi Prof. Dr Mustafa Akaydın'ı seçti.
Seçimi kaybeden Türel ise yerel seçimlerin ardından yapılan genel seçimlerde Ak Parti Antalya milletvekili olarak meclise girdi ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu.
Türel, AK Parti'nin Büyükşehir yasası ile ilgili çalışmalar yaptı, raporlar hazırladı ve yasanın mimarı olduğunu her defasında dinlendirdi.
Projeler hazırladı, büyükşehirlerde seçim kazanmanın yolu kırsaldan geçiyordu.
Nihayet 2014 seçimleri geldi ve çattı.
Menderes Türel, Ak Parti'den tekrar aday oldu, CHP'den ise Mustafa Akaydın.
Mustafa hoca akademik çalışmaları ile başarılı olmasına rağmen parti içi çekişmeler ve asılsız suçlamalarla 10 bin kusur oyla seçimi kaybetti.
Türel'in hesabı tutmuştu. Kırsaldan gelen oylarla seçimi kazandı.
Antalya ilk defa büyükşehir seçimi yaşıyordu. Bu sistem tam bir kargaşaya yol açağı o günlerde anlatılmaya çalışıldı.
Hatta CHP sözcüsü Av. Erdoğan Toktaş başkanlığında kurulan komisyonun hazırladığı el ilanlarında, kırsaldaki halkın içme ve sulama suyundan, imarına kadar her şeyin vergisi ve harcı alınacaktı. Ya muhalefet anlatamadı ya da vatandaş anlamadı her halde...
Nasırımıza basılınca anlarız yakında...
Sonuç itibari ile Alanya'da 2014'den bu yana beş yıl 60 ay 1800 gün geçti.
Bu sürede ben Alanya'da ciddi bir, büyükşehir yatırımı görmedim kaldı ki, karayollarının yaptığı çevre yoluna bile Türel'in afişleri asılarak sahiplenildi.
YARIN: TÜREL'İN RANT PROJESİ 2
 
 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.